Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı

‘6 yaşındaki çocuk evlenebilir’, ‘Erkeklerin kadın spikeri izlemesi caiz değildir’ ve ‘çalışan her kadın fuhuşa hazırlıktır’ sözleriyle tanınan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı. Yıldız’ın ‘kadına yönelik şiddet’ konusundaki skandal fetvasını önceki gün Erdoğan da isim vermeden eleştirmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Nurettin Yıldız hakkında, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan dolayı soruşturma başlatıldı. […]
GÜNDEM - 8 Mart 2018 15:49 A A

‘6 yaşındaki çocuk evlenebilir’, ‘Erkeklerin kadın spikeri izlemesi caiz değildir’ ve ‘çalışan her kadın fuhuşa hazırlıktır’ sözleriyle tanınan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı. Yıldız’ın ‘kadına yönelik şiddet’ konusundaki skandal fetvasını önceki gün Erdoğan da isim vermeden eleştirmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Nurettin Yıldız hakkında, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan dolayı soruşturma başlatıldı.
Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Cumhuriyet Başsavcılığımızca kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan Nurettin Yıldız hakkında TCK nın 216 /1 maddesi kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan dolayı resen soruşturma başlatmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

(DUVAR)

GÜNDEM - 15:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.