MENÜ
14° Parçalı bulutlu

Yavaş’tan ASKİ’ye ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, brifing aldı.            ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı’dan faaliyetler, yatırımlar ve projeler hakkında detaylı bilgi alan Başkan Yavaş, “Ankara İçme Suyu, Atık Su ve Yağmur Suyu Yönetimi Master Planı”nın bir an önce bitirilmesini istedi.             Vatandaşların özellikle Ramazan ayında su temini konusunda […]
GENEL - 7 Mayıs 2019 17:44 A A

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, brifing aldı.

           ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı’dan faaliyetler, yatırımlar ve projeler hakkında detaylı bilgi alan Başkan Yavaş, “Ankara İçme Suyu, Atık Su ve Yağmur Suyu Yönetimi Master Planı”nın bir an önce bitirilmesini istedi.

            Vatandaşların özellikle Ramazan ayında su temini konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Başkan Yavaş, Başkentlilere ASKİ’nin Ramazan ayı boyunca planlı bir su kesintisi yapmayacağı müjdesini verdi.

          Merkezden uzak yerlerde yaşayan abonelerin Ankara’ya gelmeden bulunduğu yerde hizmet alması için gerekli çalışmaların hızlandırılması talimatını da veren Başkan Yavaş’ın, bir başka müjdesi de öğrenci evleri için oldu.

          Başkan Yavaş, öğrenci evlerinde suyun indirimli olarak kullanılabilmesi için ASKİ tarafından kriterlerin belirlenerek gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi.

Kısa süre önce ASKİ Nallıhan Bölge Müdürlüğü personeli Sedat İşler’in iş kazası sonucu hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Yavaş, personeli iş kazaları konusunda daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yavaş, iş güvenliğine yönelik gerekli önlemlerin titizlikle uygulanmasını isteyerek, “En önem verdiğim konu sizlerin can güvenliği. Yapılacak işlerde her şeyden önce kendi can güvenliğinizi, işçinin can güvenliğini sağlayacaksınız. Koruyucu tedbirler, önlemler alacaksınız. Sizlerden rica ediyorum. İş kazası istemiyorum” dedi.   

GENEL - 17:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.