MENÜ
12° Parçalı bulutlu

“Okul polisi uygulaması konusunda, MEB’e ve İçişleri Bakanlığı’na uyarı”

Eğitim-İş Sendikası, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, okul polisi uygulaması ile ilgili MEB ve İçişleri Bakanlığı’nı uyardıklarını belirtti. Sendikadan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda “okul polisi” uygulaması başlatıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda tüm okullarda polislerin görevlendirileceği de kamuoyuna yansımıştır. Uygulamada okul polisinin görev kapsamının genel bir düzenleyici işlem ile düzenlenmediği, görev […]
GÜNDEM - 24 Eylül 2018 13:47 A A

Eğitim-İş Sendikası, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, okul polisi uygulaması ile ilgili MEB ve İçişleri Bakanlığı’nı uyardıklarını belirtti.

Sendikadan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda “okul polisi” uygulaması başlatıldığı bilinmektedir. Bu kapsamda tüm okullarda polislerin görevlendirileceği de kamuoyuna yansımıştır.

Uygulamada okul polisinin görev kapsamının genel bir düzenleyici işlem ile düzenlenmediği, görev ve yetki alanlarının tam olarak çizilmediği görülmektedir. Bu yönüyle de bazı okullarda sendikamıza iletilen bilgiler kapsamında, polis memurlarının gün boyunca öğretmenler odasında ve okul içerisinde silahlı olarak bulunduğu ifade edilmektedir.

Eğitim-İş olarak, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Valiliklere yazı yazarak, polis memurlarının uygulamanın amacı olan okul çevresi güvenliği kapsamının dışına çıkmaması, öğretmenler odasına girmemeleri, okul içerisinde silahlı olarak bulunmamaları hususunda genel düzenleyici bir işlem tesisi, bu konuda polis memurlarına açıklayıcı bir görev tanımı getirilmesi konusunda uyarıda bulunduk.

GÜNDEM - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.