MENÜ
12° Parçalı bulutlu

Konkordato yangını o sektöre de sıçradı!

Bu kez bir özel okul konkordato ilan etti. Özel Halkalı Bil Koleji’ni işleten Ceren Özel Eğitim Kurumları konkordato ilan etti. Daha önce birçok sektörden çok sayıda firma konkordato ilan etti. Ancak bu sefer gelen konkordato haberi bir eğitim kurumu… Bil Koleji Kurumları’nın franchise firması olan Özel Halkalı Bil Koleji’ni işleten (Ceren Eğitim Kurumları Ltd. Şti) […]
GÜNDEM - 30 Ekim 2018 16:04 A A

Bu kez bir özel okul konkordato ilan etti. Özel Halkalı Bil Koleji’ni işleten Ceren Özel Eğitim Kurumları konkordato ilan etti.

Daha önce birçok sektörden çok sayıda firma konkordato ilan etti. Ancak bu sefer gelen konkordato haberi bir eğitim kurumu… Bil Koleji Kurumları’nın franchise firması olan Özel Halkalı Bil Koleji’ni işleten (Ceren Eğitim Kurumları Ltd. Şti) konkordato ilan etti.

Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 22 Ekim 2018 tarihli kararına göre Ceren Eğitim Kurumları, Ceren İnovasyon, Ceren Matbaacılık A.Ş konkordato başvurusunda bulundu. Ceren Eğitim Kurumları’nın başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi.

Mahkeme geçici komiser olarak Derya Coşkun, Esin Kaya ile Dr. Nihal Ural Çınar’ı geçici komiser heyeti olarak atadı. Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön inceleme ve ilk tahkikat duruşmasının 17 Ocak 2019 günü saat 15:30’da yapılacağı belirtildi.

Bil Holding bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren Bil Okulları toplam 20 yıllık mazisini birçok şirket ve yüzü aşkın eğitim kurumu ile devam etmişti.

Bil Koleji Genel Müdürü Orhan Dağhan’a sozcu.com.tr ulaşmaya çalıştı ancak şirket tarafından herhangi bir dönüş alamadı.

(Sözcü)

 

GÜNDEM - 16:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.