MENÜ
Açık

Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor

Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, ‘Kadın Yönetmenler Festivali’ düzenliyor. 18-22 Ocak tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek festivalde kapsamında yer alan ‘Senaryo Yazım Özendirme” yarışmasına katılmak için ise 31 Aralık 2019’a kadar başvurmak yeterli olacak. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya […]
ANKARA - 9 Aralık 2019 16:27 A A

Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, ‘Kadın Yönetmenler Festivali’ düzenliyor.

18-22 Ocak tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek festivalde kapsamında yer alan ‘Senaryo Yazım Özendirme” yarışmasına katılmak için ise 31 Aralık 2019’a kadar başvurmak yeterli olacak.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, kadın yönetmenlerin seslerini filmleriyle duyurabilmeleri amacıyla Kadın Yönetmenler Festivali düzenliyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali 18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Farklı geçmişlerden, deneyimlerden ve kariyerlerden amatör ya da profesyonel kadın yönetmenlere sanatlarını ve kendi anlatım dillerini, meselelerini, çözümlerini sunmaları için bir forum alanı sunmayı hedefleyen festival kapsamında, söyleşiler, atölyeler, seyircilerle yönetmenleri bir araya getirecek etkinlikler de yer alacak.

SENARYO YAZIM ÖZENDİRME

Festival kapsamında düzenlenen “Senaryo Yazım Özendirme” yarışmasına katılmak için ise 31 Aralık 2019’a kadar başvuru yapmak yeterli olacak.

Festival ve yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgi http://www.sinemazon.org adresinde yer alıyor.

ANKARA - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.