MENÜ
12° Parçalı bulutlu

Çorum Valisi Çiftçi: Gazi Mustafa Kemal, milletin hafızasında yaşamaya devam edecektir

  Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 10 Kasım Atatürk’ü anma dolayısıyla mesaj yayımladı. Çiftçi mesajında, şu ifadelere yer verdi: ” Milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü vefatının 80. yıldönümünde milletçe anıyoruz. Emperyalist devletlerin, Anadolu’daki mazlumların son sığınağını da haritadan silmek için başlattıkları istila hareketini, milleti mukadderatına sahip çıkmaya çağırarak, hürriyetimizi […]
ÇORUM - 9 Kasım 2018 16:01 A A

 

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 10 Kasım Atatürk’ü anma dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çiftçi mesajında, şu ifadelere yer verdi:

” Milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü vefatının 80. yıldönümünde milletçe anıyoruz. Emperyalist devletlerin, Anadolu’daki mazlumların son sığınağını da haritadan silmek için başlattıkları istila hareketini, milleti mukadderatına sahip çıkmaya çağırarak, hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı kazanmamıza liderlik eden Gazi Mustafa Kemal, milletin hafızasında yaşamaya devam edecektir.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” dediği devletimiz, bugün dünden daha güçlü ve müreffehtir. Selçuklu ve Osmanlı’nın varisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti hürriyet ve medeniyet mücadelesini sonsuza kadar devam ettirecektir.
Bu büyük mücadelede, milletimize önderlik eden Gazi Paşa başta olmak üzere, istiklal ve istikbal mücadelemizin bütün komutan ve değerli şahsiyetlerini minnet ve şükranla anıyoruz.”
ÇORUM - 16:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.