MENÜ
12° Parçalı bulutlu

Başkan Tiryaki Gagavuzya’da

Hayata geçirdiği yatırımlar ile sadece Altındağ’a değil, Altındağ sınırları dışına da değer katan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Gagavuzya’da… Başkan Tiryaki, Gagavuz Türkleri’nin yaşadığı Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ne kazandırılan yatırımların açılışlarını yapmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Moldova’ya gitti. Cumhurbaşkanımız ile aynı uçakta Moldova’nın başkenti Kişinev’e ulaşan Başkan Tiryaki, yarın açılışları gerçekleştirmek üzere Gagavuz […]
ANKARA - 18 Ekim 2018 13:45 A A
Hayata geçirdiği yatırımlar ile sadece Altındağ’a değil, Altındağ sınırları dışına da değer katan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Gagavuzya’da… Başkan Tiryaki, Gagavuz Türkleri’nin yaşadığı Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ne kazandırılan yatırımların açılışlarını yapmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Moldova’ya gitti. Cumhurbaşkanımız ile aynı uçakta Moldova’nın başkenti Kişinev’e ulaşan Başkan Tiryaki, yarın açılışları gerçekleştirmek üzere Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ne geçecek.
Açılışları Cumhurbaşkanımız gerçekleştirecek
Gagavuzya’ya gençler için bir kültür merkezi, yaşlılar için bir huzurevi yaptıklarını, bir kültür merkezinin de restorasyonunu üstlendiklerini ifade eden Veysel Tiryaki, “Kısa sürede tamamlanan yatırımlarımızın açılışlarının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri tarafından yapılacak olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Açılışlarımız her iki ülkeye de hayırlı uğurlu olsun inşallah…” dedi.
Başkan Tiryaki şunları kaydetti:
“Aramızda yaklaşık 1700 km’lik bir mesafe var. Ama görüyoruz ki, Gagavuz Türkleri ile kalplerimiz bir… 3 bin metrekare büyüklüğündeki kültür merkezi, 1200 metrekare büyüklüğündeki huzurevi ve restorasyonunu gerçekleştirdiğimiz kültür merkezi, aramızdaki dostluğu baki kılacak. Tüm bu yatırımları Allah’ın izniyle, yarın Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri ile birlikte açacağız. Kendilerine teşekkür ediyorum.”
ANKARA - 13:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.