MENÜ
Açık

AFAD Depreme ve Dogal afetlere karşı egitimlere devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde yürütülen AFAD Gönüllülük Projesi’nde yer alan Ankara’daki 3.dönem gönüllüleri eğitim için bir araya geldi. İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, AFAD Gönüllülük Projesi ile Afet yönetiminde  gönüllü olarak görev almak isteyen kişilerin e-devlet üzerinden sisteme kayıt olmasıyla gönüllülük başlıyor. Gönüllünün görev alanlarının belirlenmesi, verilecek eğitimlerle bireylerin  kapasitelerini […]
ANKARA - 24 Aralık 2019 16:51 A A

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde yürütülen AFAD Gönüllülük Projesi’nde yer alan Ankara’daki 3.dönem gönüllüleri eğitim için bir araya geldi.

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, AFAD Gönüllülük Projesi ile Afet yönetiminde  gönüllü olarak görev almak isteyen kişilerin e-devlet üzerinden sisteme kayıt olmasıyla gönüllülük başlıyor. Gönüllünün görev alanlarının belirlenmesi, verilecek eğitimlerle bireylerin  kapasitelerini  arttırılarak, performanslarının takip edilmesi hedefleniyor.

AFAD Gönüllülerinin Afet öncesinde, Afet esnasında ve Afet sonrasında ilk yardım, beslenme, barınma, arama kurtarma gibi ihtiyaç duyulan alanlarda yetiştirilerek afetin her evresinde etkin şekilde çalışmasının sağlanacağını ve böylece toplum afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirileceğini dile getirildi. “AFAD Gönüllüsü; hiçbir maddi beklentisi olmadan, tamamen kendi isteğiyle topluma faydalı olmak için afet öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılacak toplum hizmeti çalışmalarına sahip olduğu bilgi birikimiyle, fiziki gücüyle, zamanıyla, tecrübeleriyle katkıda bulunacak kişilerdir” denildi.

AFAD Gönüllülük projesinin hedefi hakkında yapılan açıklamada; “Afet ve Acil Durumlarda yürütülecek faaliyetlerde görev alacak inisiyatif sahibi, müdahale hızı yüksek, AFAD ekipleriyle uyum içinde çalışabilecek gönüllüleri sisteme dahil edip, sürekliliğini sağlamak. AFAD Gönüllülerinin yetkinliklerini eğitimler, faaliyetler ve tatbikatlarla geliştirmek. AFAD Gönüllülerinden destek alarak afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek, toplumu bu durumlara dirençli hale getirmek. Afet ve acil durumlardan etkilenen topluma daha etkin hizmet vermek. Toplumda gönüllülük bilincini oluşturmak. AFAD Gönüllülük Sistemi çevrimiçi eğitimler, yüz yüze eğitimler ve saha eğitimlerinden oluşmaktadır. Ankara için afet ve acil durumlarda AFAD ile organize çalışacak büyük bir müdahale destek ekibi kurulması hedeflenmektedir” denildi.

ANKARA - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.