MENÜ
Parçalı bulutlu

2 ASKERİMİZ ŞEHİT

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kartal-2 operasyonunda 2 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz de yaralandı. P. Kom. Kd. Çvş Harun Turhan’ın ardından, P. Kom. Yüzbaşı Burak Coşkun’un da şehit olduğu haberi geldi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışma sonucu Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve […]
GENEL - 11 Şubat 2021 12:25 A A


Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kartal-2 operasyonunda 2 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz de yaralandı.
P. Kom. Kd. Çvş Harun Turhan’ın ardından, P. Kom. Yüzbaşı Burak Coşkun’un da şehit olduğu haberi geldi.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışma sonucu Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan şehit oldu.
Çatışmada 4 askerin yaralandığı, yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edildiği belirtilerek, bölgede tespit edilen hedeflerin hava harekatı ile isabetle vurulduğu, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirildiği vurgulandı.
KENTİN GÜNDEMİ Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar yaralı askerlerimize acil şifalar diler.

GENEL - 12:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.