MENÜ
Açık

19 yıl sonra gelen cinayet itirafı!

İstanbul Hasdal’da 19 yıl önce askerlik yapan İsmet Işık, esrarengiz biçimde kayboldu. 11 yıl sonra baba Durmuş Işık’a, “Oğlunuz, Orhan Doğan ve Bekir Şahin adlı asker arkadaşı tarafından öldürüldü ve toprağa gömmüşler” diye bir ihbar geldi. Bu isimlerden Orhan Doğan bir başka cinayet suçundan cezaevindeydi. İki şüpheli hakkında dava açıldı. Hasdal bölgesinde yapılan tüm aramalara […]
GENEL - 12 Aralık 2020 12:24 A A

İstanbul Hasdal’da 19 yıl önce askerlik yapan İsmet Işık, esrarengiz biçimde kayboldu. 11 yıl sonra baba Durmuş Işık’a, “Oğlunuz, Orhan Doğan ve Bekir Şahin adlı asker arkadaşı tarafından öldürüldü ve toprağa gömmüşler” diye bir ihbar geldi. Bu isimlerden Orhan Doğan bir başka cinayet suçundan cezaevindeydi. İki şüpheli hakkında dava açıldı. Hasdal bölgesinde yapılan tüm aramalara rağmen Işık’ın cenazesi bulunamadı. Suçlamaları kabul etmeyen iki şüpheliye müebbet hapis cezası verildi. 19 yıl sonra katillerden birinden itiraf geldi. Katilin gösterdiği noktada, kayıp İsmet Işık’a ait kıyafet ve kemik parçaları bulundu.
Konyalı İsmet Işık (21),Kasım 2000’de askerliğini yapmak için İstanbul Hasdal Kışlası’na geldi. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, 24 Haziran 2001 günü kantinde çalışan genç, akşam üzeri arkadaşlarıyla çay içtikten sonra bir arkadaşının yanına gideceğini söyledi. Ancak ertesi gün kantini açmayınca kayıp olduğu anlaşıldı. Askeri yetkililer, Baba Durmuş Işık’ı arayıp oğlunun kantine ait 800 lirayı da alarak firar ettiği söyledi. Aradan günler geçti Işık bir türlü bulunamadı.
11 YIL SONRA GELEN İHBAR

Oğlunun hırsızlık yapıp firar ettiğine inanmayan babaya 2012 yılında arayan bir kişi şoke edici bilgiler verdi. Adının A.A. olduğunu belirten kişi, “İsmet Işık’ın Hasdal Kışlası’nda askerlik yaparken öldürülüp gömüldüğünü, olayı oğlu İ.A.’nın cinayeti işleyenlerin ağzından duyduğunu” belirtti. Bu ihbar sonrası polis soruşturma başlattı. A.A. bulunup oğlu İ.A.’nın ifadesi alındı.

GENEL - 12:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.