Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız

Beşiktaş Belediyesi önünde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beşiktaş’tan sesleniyorum, 14 belediye başkanımızı alsan dahi ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız” dedi.     CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından Beşiktaş Belediyesi önünde konuştu. İleri Haber’de yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: ’14 BELEDİYE BAŞKANIMIZI ALSAN DAHİ…’ Adaletin olmadığı […]
GÜNDEM - 5 Ocak 2018 16:33 A A

Beşiktaş Belediyesi önünde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Beşiktaş’tan sesleniyorum, 14 belediye başkanımızı alsan dahi ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından Beşiktaş Belediyesi önünde konuştu.

İleri Haber’de yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

’14 BELEDİYE BAŞKANIMIZI ALSAN DAHİ…’

Adaletin olmadığı bir yerde hak, hukuk, insan, devlet olmaz. Kendileri geliyorlar gündeme egemen olamıyorlar Gündemi değiştirmek istiyorlar. Sonuna kadar emeklinin de işsizin de taşeron işçinin de haklarını savunacağız. Emekliye 3-5 kuruş verdik, sesini kesecek. Asgari ücrete zam yaptık işçinin sesi kesilecek sanıyorlar. Sen sarayında oturuyorsun. Oturuyorsun yüzüne gözüne dursun 1600 lira diyorsun. Yiğit olan susmaz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Beşiktaş’tan sesleniyorum, 14 belediye başkanımızı alsan dahi ne yaparsan yap İstanbul’u alacağız. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağız.

‘BİR MİLİM BİLE GERİ ADIM ATMAYACAĞIM’

Efendim, İstanbul’da çok yüksek binalar yapıldı. Yıksana. İmara aykırıysa yıkacaksın kardeşim. Yıkamıyorsun, beceremiyorsun. Milletin parasıyla hava basıyorsun. Fiyakanı sökeceğiz. Bizi korkutuyorlar, hakimleriyle, savcılarıyla. Eğer bir ülkede suçluyu hakim değil de siyasi otorite belirliyorsa o ülkede adalet iflas etmiş demektir. Bugün geldiğimiz nokta budur. Hakimler Savcılar Kurulu’na sesleniyorum iradenizi saraya teslim ettiyseniz biz hakimiz diye gezmeyin. Siz ancak sarayın köleleri olarak tanınırsınız. Herkes hesap verir, biz de hesap veririz. Burayla ilgili söylentiler çıktı arkadaşlar geldi. İncelesinler biz de görelim. Varsa bir şey hesap soralım. Bir şey yoksa hiçbir sorunumuz yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletine güveniyoruz. Hükümet devlet olmaya kalkarsa devlet yara alır. Devlete saygı duymak görevimizdir. Bir dosya istenmiştir belediye başkanı vermemiştir, açığa alırsın itirazımız olmaz. Bütün dosyaları vereceğim deyince oturur bakarsın varsa yolsuzluk hep beraber üzerine gidelim. Yoksa neyin üstüne gideceksin. Mal bildiriminin sağlıklı olmadığına ilişkin inceleniyor. Bizim evlerde çok şükür ayakkabı kutusu da yok. Bir milim bile geri adım atmayacağım.

‘PARA AKTARILDIYSA BEN GÖREVDEN ALIRIM’

Biri şikayet eder incelenir. İtiraz ettik mi hayır. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu 20 Eylül 2016’da iddiaların tamamı safsata demiş. Raporu vermiş mi evet. İhaleye fesat karıştırma.. ihbar gidiyor, inceliyorlar. 8 Nisan 2016’da İçişleri Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü sorun yok diyor. Danıştay da ihalede fesat yok demiş. Siz buna rağmen belediye başkanını açığa alıyorsunuz. Niçin, Türkiye’nin gündemini nasıl değiştiririm. CHP belediyelerle uğraşsın emeklinin, esnafın, taşeranun, çiftiçin hakkıyla uğraşmasın savunma durumunda kalsınlar. Sonuna kadar haklıyız. Denetimden kaçmıyoruz. Belediye başkanımızı FETÖ’cülükle suçluyorlar. Bazen iftira tutmaz. Ben senin ne kadar iyi FETÖ’cü olduğunu çok iyi biliyorum. Sen FETÖ ile beraber aynı kaptan yemek yerken ben senin ne mal olduğunu gayet iyi biliyordum. Cesaretin varsa, senin istediğin televizyon kanalında çık karşıma, senin istediğin gazetecilerle. 18 ay geçmiş. belediye başkanı soruşturun diyor. Çocuk okula gidemiyor yurtdışında. Dosyada bir şey yok. Bir ihbar var. Sizin ne kadar FETÖ hayranı olduğunuzu biliyorum. Balyoz’da ne yapıldıysa aynı taktik FETÖ yöntemini bize uyguluyorlar. Biz onlar gibi değiliz. Biz susmayacağız, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Gel beraber FETÖ’ye kim kaynak aktardı tartışalım. Bu belediyeden 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa belediye başkanını ben görevden alırım. Biz her kuruşun hesabını veririz. Türkiye’yi verdin sen kardeşim. Şikayet ediyor şimdi. Feriştahın gelse biz korkmayız kardeşim. Boğazımızdan haram nokta inmedi ki korkacağız. Türkiye’de en çok denetlenen belediye Beşiktaş. Biz her kuruşun hesabını veririz.

‘OĞLUM PARALARI SIFIRLADIN MI?’ DEMEYİZ

Saraya ne kadar para harcıyorsun arkadaş, örtülü ödenekten nereye gidiyor. Bana bir kuruşun hesabını veriyor mu? Biliyorum şimdi burada konuştum tekrar tazminat davası açacaklar. Mısır’daki sağır sultan da duysun. Senin feriştahın da gelse bizi asla yıldıramaz ve korkutamaz.

Biz hiçbir zaman çocuklarımıza telefon edip oğlum paraları sıfırladın mı demeyiz. Kul hakkı yiyen adamdan bu memlekete hayır gelmez. Bizim yolumuz kutlu bir yoldur.

Belediye başkanımız açığa alındı. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Vatandaşa hizmet eden belediye başkanı niye istifa ettirilsin?

‘CESARET EDİYORSANIZ YEREL SEÇİMİ BİR AN ÖNCE YAPALIM’

Al ordunu gel televizyonlara konuşalım. Aldın görevden ne olacak yani? Beşiktaşlı vazmı geceçek CHP’den. Yüzde 77 oy aldı zaten.

Cesaret ediyorsanız yerel seçimleri bir an önce yapalım. Anayasayı değiştirelim. Göreceksin herkes boyunun ölçüsünü alacak.

GÜNDEM - 16:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.