10° Hafif yağmur

Kılıçdaroğlu: Önemli olan Saray değil insanlarımız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yönetti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Cemal Kaşıkçı cinayetine değinen Kılıçdaroğlu, “Cinayeti işledikleri düşünülen 15 kişilik timden 13 kişi kalkan jetlerle Suudi Arabistan’a gittiler. Katiller herkesin gözünün önünde Türkiye’den ayrıldı” tepkisininde bulundu. ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır […]
GÜNDEM - 23 Ekim 2018 16:47 A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yönetti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Cemal Kaşıkçı cinayetine değinen Kılıçdaroğlu, “Cinayeti işledikleri düşünülen 15 kişilik timden 13 kişi kalkan jetlerle Suudi Arabistan’a gittiler. Katiller herkesin gözünün önünde Türkiye’den ayrıldı” tepkisininde bulundu.

ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Veliaht Prens diyor ki ‘arama yapılabilir’ siz 10 gün sonra arama yapıyorsunuz. Neden ve hangi gerekçeyle 10 gün beklendi…

İkinci soru; Konsolosluk konutunda da arama yapılacak şu işe bakın konsolos elini kolunu sallayarak ülkeden gidiyor. Bir cinayetin faili ya da tanığının neden gitmesine izin verildi?

Ortada cinayet işlenmiş nasıl oluyorda siz olayı deşelemeden bir şey yapmaya çalışıyorsunuz. Cemal Kaşıkçı’yı öldürmek amacıyla Suudi Arabistan’dan ekip geliyor ve konsolosluğa yerleşiyor. Öldürenlerin tamamı elini kolunu sallayarak ülkeden ayrılıyor.

Cinayeti işledikleri düşünülen 15 kişilik timden 13 kişi kalkan jetlerle Suudi Arabistan’a gittiler. Katiller herkesin gözünün önünde Türkiye’den ayrıldı.

Bugün diyor ki, ‘Cinayet Türkiye’de işlendi İstanbul’da yargılansınlar.” Beyefendi onlar senin gözünün önünde ve senin himayende yurtdışına çıktılar.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir çadır devletine dönmüştür. Gidin diyorlar Türkiye’de cinayet işleyebilirsiniz kimse size dokunmaz diyorlar.

Onlar senin gözünün önünde senin himayende yurt dışına çıktılar…

Özel bilgileri bilip gönderiyorlarsa cinayetin ortağıdırlar. Sorduğum sorulara cevap istiyorum. İşin ucunda para olunca bütün bunlar oluyor mu acaba? Para yüzünden serbest bıraktılar. Para gelirse biz idare edeceğiz diye. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin onuruyla, şerefiyle, haysiyetiyle oynamaktır.

‘TEK ADAM REJİMİNDE ÜNİVERSİTELER BİLGİ ÜRETMEZ NOKTAYA GELDİ’

Tek adam rejiminde üniversiteler bilgi üretmez noktaya geldiler. Devleti yönetenlerin yalan söylemeye hakları yoktur. Erdoğan 13 Ekim’de, “Türk üniversitelerinin tarihlerinin en güçlü, en özgür, en bağımsız dönemini yaşadığını biliyoruz” diyor. Zaytung haberi değil bu.

19 Ekim’de de diyor ki Türkiye’nin nasıl oluyorda dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında bir tek üniversitesi yer almaz. ‘Demek ki bir şeyleri unutuyoruz, yanlış yapıyoruz’ diyor. Beyefendi hala kandırılıyorsunuz farkında mısınız? FETÖ kandırdı, PKK kandırdı… Tek bir yanlışın olsa keşke.

‘BRUNSON’IN SESİNİ ÖZLEMİŞLERDİR’

Eren Erdem niye hapiste? Hem gazeteci hem eski milletvekili. Niye hapiste? Kaçabilirmiş. Dokunulmazlık kaldırılırken defalarca gitti geldi. Osman Kavala hangi gerekçeyle hapiste? İddianamesi yok. Trump’ın Merkel’in mi araması lazım? Brunson telefon etsin bence. Sesini özlemişlerdir. Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan cezaevinde…

‘158 MİLYAR DOLAR YURTDIŞINDAKİ TEFECİLERE ÖDEDİLER’

AKP iktidarı yoksulluk, israf, işsizlik, pahalılık, tefecilere hizmet iktidarı demektir. 158 milyar dolar yurtdışındaki tefecilere ödedikleri faiz. O parayla yeni bir ülke kurardınız! Ne kadar bilgi gizliyorlarsa hepsini kamuya açıklayacağız. Para bulamadılar, satacak bir şey kalmadı, borçlanıyorlar… Bu faiz bana yetmez diyor tefeci. Önce Merkez Bankası 3 kat faiz artırdı. Sonra 5 yıllık devlet tahvili faizini de artırdılar. Damat son derece memnun…  AKP iktidarı bir grup tefeciye hizmet eden iktidardır, herkesin bunu bilmesi lazım!

Seçimden önce “Bu kardeşinize yetkiyi verin, faizle nasıl uğraşılıyor göreceksiniz” dedi.  Seçimden sonra “Emret tefeci kardeşim” diyor! Türkiye’nin yakasını tefecilere kaptırdılar. Biz milletimizi ezdirmeyiz.

‘ÖNEMLİ OLAN SARAY VE BESLEMELERİ DEĞİL, İNSANLARIMIZ’

Cumhuriyet tarihinde ilk kez yem fiyatları, süt fiyatlarının üstünde. Ameliyatlar doğru düzgün yapılamıyor, ameliyat eldivenleri bile yok. Memleketi bu hale getirdiler. Önemli olan saray ve beslemeleri değil. Önemli olan ülkemizde insanlarımızın huzur içinde yaşaması. Biz bu sözü CHP olarak veriyoruz.

GÜNDEM - 16:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.