15° Parçalı bulutlu

Kahramankazanlı öğrenciler, can dostlarımızı unutmadılar

Sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, beraberindeki ilkokul öğrencileriyle birlikte belediye sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, can dostlarımızı besleyerek onlarla keyifli dakikalar geçirdi. Başkan Ertürk ve Kahramankazan Atatürk İlkokulu öğrencileri ile Kahramankazan Belediyesi […]
ANKARA - 4 Ekim 2018 15:25 A A

Sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, beraberindeki ilkokul öğrencileriyle birlikte belediye sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, can dostlarımızı besleyerek onlarla keyifli dakikalar geçirdi.

Başkan Ertürk ve Kahramankazan Atatürk İlkokulu öğrencileri ile Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ertürk ve çocuklar, buradaki can dostlarını elleriyle besledi. Ertürk ve çocuklar daha sonra minik köpek yavrularını sevdi. Ziyarette çocuklara  hayvan sevgisinin önemi ve satın almak yerine hayvanları sahiplenmenin önemi aşılandı. Merkezdeki hayvanlarla yakından ilgilenen çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Başkan Ertürk, çocuklara günün anısına minik hayvan figürlerinden oluşan oyuncaklar hediye etti.

Satın almayın sahiplenin çağrısı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, bu anlamlı günde geleceğimizin teminatı olan yavrularımızla birlikte bu ziyareti gerçekleştirmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi. Ertürk,  “Yavrularımıza hayvan sevgisini ve onları sahiplenmenin önemini aşılamaya çalıştık. Belediye olarak can dostlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Hayvan edinmek isteyenleri, evcil hayvanların satışı yapılan dükkânlardan satın almak yerine merkezlerden sahiplenmeye davet ediyoruz” dedi.

135 dostumuza yeni yuva

Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, alanında dünyadaki emsalleriyle boy ölçüşen bir merkez olarak dikkati çekiyor. Ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve diğer birimleriyle tam donanımlı olan merkezde, konusunda uzman veteriner ve uzmanlar görev yapıyor. Merkezde bakımı yapılan sokak hayvanları ise yeni sahiplerini bekliyor. Merkezden sahiplenilen hayvanların aşı ve sağlık kontrolleri de ücretsiz olarak yapılıyor. 2018’in ilk 9 ayında merkezde barınan 135 can dostumuz sahiplenilerek yeni yuvalarına kavuştu.

ANKARA - 15:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.