14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kahramankazanlı çocukların en mutlu günü

Çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarıyla dikkati çeken Kahramankazan Belediyesi, 1 Ekim Dünya Çocuklar Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile birlikte lunaparka giden çocuklar doyasıya eğlendi. Kahramankazan Belediyesi 1 Ekim Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. İlçedeki lunaparkta düzenlenen etkinliğe aralarında Kahramankazan’da yaşayan mülteci çocukların da bulunduğu 50 […]
ANKARA - 1 Ekim 2018 17:14 A A

Çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarıyla dikkati çeken Kahramankazan Belediyesi, 1 Ekim Dünya Çocuklar Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile birlikte lunaparka giden çocuklar doyasıya eğlendi.

Kahramankazan Belediyesi 1 Ekim Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. İlçedeki lunaparkta düzenlenen etkinliğe aralarında Kahramankazan’da yaşayan mülteci çocukların da bulunduğu 50 çocuk katıldı. Lunaparktaki tüm oyuncaklara sırasıyla binen çocukların neşesi görülmeye değerdi. Çocukların “Lokman Amca” diye hitap ettikleri Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Etrük de minik misafirlerini yalnız bırakmadı. Ertürk burada çocuklara önce elleriyle hazırladığı pamuk şekeri ikram etti. Ardından da çocuklarla birlikte tüm oyuncaklara bindi.

Çocuklarımızla barış dolu dünyaya

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, belediye olarak ülkemizin geleceği ve yarınları olan çocuklara yönelik projelere önem verdiklerini söyledi Ertürk, “İlçemizdeki çocuklarla sadece bugün değil, har zaman beraberiz ve onlarla birlikte eğleniyoruz. Bugün çocuklarımızla beraber çocukluğumuza döndük. Daha yaşanabilir bir dünya, barış ve sevgi dolu bir dünya, savaşların olmadığı, kan ve gözyaşının olmadığı, sevgi dolu bir dünyayı çocuklarımızla beraber inşallah gelecek nesillere hep beraber aktarmış olacağız” diye konuştu. Yalnızca aziz milletimizin değil İslam aleminin ve mazlum milletlerin de umudu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin “Yurtta barış dünyada barış” ilkesinden yola çıkarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Ertürk, “Bugün de bile zulüm altında belki bombalar altında inim inim inleyen çocuklar var dünyanın çeşitli noktalarında. Başta Ortadoğu olmak üzere yine Suriye’de de aynı şekilde. Yine Kahramankazan’da da Suriye’den gelen mülteci kardeşlerimizle beraber de o savaşın kötü anılarını kaybetme noktasında lunaparkta doyasıya eğlenmeye devam ediyoruz” dedi.

ANKARA - 17:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.