Sisli
  • EURO
  • DOLAR

Kahramankazan’da geri kazanım seferberliği

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdi. İlçe geneline yerleştirilen geri kazanım kumbaraları ile cam, metal, plastik, kağıt ve kompozit gibi ambalaj atıklarının geri dönüşümü yapılarak, doğal kaynak ve enerji kullanımında tasarruf ve çevrenin korunmasına katkı sağlanacak. Kahramankazan Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme […]
ANKARA - 7 Ağustos 2018 15:00 A A

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdi. İlçe geneline yerleştirilen geri kazanım kumbaraları ile cam, metal, plastik, kağıt ve kompozit gibi ambalaj atıklarının geri dönüşümü yapılarak, doğal kaynak ve enerji kullanımında tasarruf ve çevrenin korunmasına katkı sağlanacak.

Kahramankazan Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle “Kahramankazan Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” hayata geçirildi. Bu kapsamda ilçenin birçok noktasına geri kazanım kumbaraları yerleştirildi. Kumbaralarda cam, metal, plastik, kağıt, karton ve kompozit gibi ambalaj atıkları toplanacak. Toplanan bu atıklar daha sonra geri kazanım işlemine tabi tutulacak. Sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla başlatılan proje ile doğal kaynak tasarrufu sağlanarak, çevrenin korunmasına katkı sağlanacak. Katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılarak, enerji tasarrufu sağlanacak. Küresel ısınmanın yavaşlaması sağlanarak, ülke ekonomisine katkı sunulacak. Ayrıca ekipler ilçe genelinde projeye ilişkin bilgilendirme broşürleri dağıtarak vatandaşların katılımını sağlayacak.

Ertürk’ten çağrı var

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, projenin yaşadığımız çevrenin ve doğal kaynakların korunması için son derece önemli bir proje olduğunu söyledi. Kahramankazanlılara projeye destek vermeleri için çağrıda bulunan Ertürk, “Ambalaj arımızı çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek görevlilerimize teslim edebilir ya da size en yakın geri kazanım kumbarasına atarak geleceğimize katkıda bulunabilirsiniz. Değerli hemşehrilerimizi daha iyi bir gelecek için sürdürdüğümüz geri kazanım projemize destek vermeye çağırıyorum. Unutmayın, ambalaj atıkları çöp değildir. Çöpe atmayalım, ayıralım, geleceğimizi geri kazanalım. Sizlerin katılımı ile projemizin daha büyüyeceğine inanıyorum” diye konuştu.

ANKARA - 15:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.