Açık

“Kadının köleleştirilmesi espri konusu değildir”

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve eski Başbakan Binali Yıldırım, sosyal hizmetlerle ilgili yaptığı açıklamada bir kişinin “Hanımlara para veriyorsunuz kimse yüzümüze bakmıyor, evlenemiyoruz” demesinin üzerine “Dolayısıyla sosyal devletin de ölçüsünü, ayarını yerinde tutmakta fayda var” dedi. CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Ekonomik kriz kadına karşı şiddet vakalarını artırmakta, kadınlar […]
GÜNDEM - 23 Ekim 2018 12:10 A A

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve eski Başbakan Binali Yıldırım, sosyal hizmetlerle ilgili yaptığı açıklamada bir kişinin “Hanımlara para veriyorsunuz kimse yüzümüze bakmıyor, evlenemiyoruz” demesinin üzerine “Dolayısıyla sosyal devletin de ölçüsünü, ayarını yerinde tutmakta fayda var” dedi.
CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Ekonomik kriz kadına karşı şiddet vakalarını artırmakta, kadınlar ekonomik hayattan dışlanmaktadır. Sadece Eylül ayında erkekler, 6 kadını ekonomik nedenlerle öldürdüğünü ifade etmiştir. Tarım dışı genç kadın işsizliği yüzde 32’lere dayanmışken, kadın emeği işte ve evde sömürülürken, kadınların sosyal hizmetlerden faydalanamaması şaka konusu bile olamaz. Tam tersine, kadının toplum içinde güçlendirilmesi için gerekli adımlar atılmalı, kadın işsizliğine bir an önce çözüm bulunmalıdır. TBMM Başkanı, bu ülkenin yarısının emeğini, sosyal haklarını ve yaşama hakkını ciddiye almamaktadır. Kadının köleleştirilmesi espri konusu değildir.” açıklamasında bulundu.

GÜNDEM - 12:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.