25° Açık

İYİ Parti’den ‘büyükşehir aday listesine’ yalanlama

  İyi Parti, büyükşehir adaylarının belli olduğu yönündeki iddiayı yalanladı. Söz konusu iddia, NTV tarafından ‘son dakika’ anonsuyla servis edilmişti. İyi Parti’nin 2019 yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarından bazılarının belli olduğu ileri sürüldü. NTV’nin iddiasına göre, İstanbul’da Ümit Özdağ, Adana’da İsmail Koncuk, İzmir’de Şengül Hablemitoğlu, Muğla’da Behçet Saatcı ve Balıkesir’de İsmail Ok aday gösterilecek isimler arasında […]
GÜNDEM - 8 Kasım 2018 13:50 A A

 

İyi Parti, büyükşehir adaylarının belli olduğu yönündeki iddiayı yalanladı. Söz konusu iddia, NTV tarafından ‘son dakika’ anonsuyla servis edilmişti.

İyi Parti’nin 2019 yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarından bazılarının belli olduğu ileri sürüldü. NTV’nin iddiasına göre, İstanbul’da Ümit Özdağ, Adana’da İsmail Koncuk, İzmir’de Şengül Hablemitoğlu, Muğla’da Behçet Saatcı ve Balıkesir’de İsmail Ok aday gösterilecek isimler arasında yer aldı.

Ancak İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, daha sonra konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. Bahse konu arkadaşlarımız her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

‘TAMAMIYLA PROVOKASYON’

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da aday olacağı yönündeki haberi yalanladı.

“Şahsımın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili ulusal medyada yer alan son dakika haberleri, şuan için gerçeği yansıtmamaktadır” diyen Saatcı, “Tamamıyla provokasyona ve ajitasyona yöneliktir. İyi Parti Genel Merkezi tarafından konuyla ilgili resmi açıklama yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

İyi Parti’nin Konya’da düzenlenen İyilik Kervanı programına katılan Adana Milletvekili İsmail Koncuk da, kaynağı belli olmayan haberleri etik ve doğru bulmadığını belirterek “Benim, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmak gibi ne bir açıklamam ne de böyle bir niyetim yok. Bunu Konya’dan ifade ediyorum” dedi.

(ABC Gazetesi)

GÜNDEM - 13:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.