İşini ve ekmeğini geri isteyen Bektaş’a, Alevi kurumlardan destek

    15 yıldır KESK’e bağlı Yapı-Yol Sendikası’nda mali müşavir olarak çalışan Lale Bektaş,işine son verilmesinin ardından sendika önünde başlattığı eyleminin 20.gününde, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Muhittin Yıldız’dan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Gani Kaplan’dan,Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil’den , Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu yöneticileri ve […]
ANKARA - 20 Aralık 2017 16:29 A A

 

 

15 yıldır KESK’e bağlı Yapı-Yol Sendikası’nda mali müşavir olarak çalışan Lale Bektaş,işine son verilmesinin ardından sendika önünde başlattığı eyleminin 20.gününde, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Muhittin Yıldız’dan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Gani Kaplan’dan,Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil’den , Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu yöneticileri ve dernek başkanlarından destek geldi.

Haksız işten çıkarılmaya boyun eğmeyeceğim! İşimi geri istiyorum” , “Yaşasın iş güvencemiz” “Ayrımcı uygulamalara son”, “İş güvencesi hakkımız söke söke alırız” sloganlarının yazılı olduğu dövizlerinin taşındığı eylemde,  basın açıklamasını Lale Bektaş okudu.

“BU TAVIR, SENDİKAL İLKELERLE ÖRTÜŞMEMEKTE”

İşten çıkarılma kararının antidemokratik olduğunun altını önemle çizen Bektaş, “Emek sınıfının çıkarlarını savunduğunu söyleyen bir sendikanın, 15 yıllık çalışanını böyle işten çıkarması ne yazık ki savunduğu  ilkeleriyle örtüşmemektedir” dedi.

“SENDİKA, ISRARLA YANLIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDİYOR”

Yapı-Yol Sendikası’nın işten çıkarılmayla ilgili hatadan dönmek yerine, hala ısrarla yanlışı savunduğunu ve sendikadan yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını  belirterek, “Çözüm olarak sendikanın ilk iş işten çıkartmayı düşünüyor olması ve çıkanın yerine sendikasızlaştırmayı teşvik eden part-time çalışma modelini önermesi ve savunması örgütlü, sendikalı, toplu sözleşmeli ve grev hakkını savunan KESK’e bağlı Yapı-Yol Sendikası’nın sendikal ilkelerine ters düşmektedir. Şimdiye kadar peşin ödenmesi gereken kıdem, ihbar ve diğer alacaklarım ödenmemiştir” diye ifade etti.

“BU DURUMU KABUL ETMEYECEĞİM”

Bu durumu asla kabul etmeyeceğini, meşru mücadelesini tüm yol, yöntem, eylemlerle devam ettireceğini ve yargı yoluna da başvuracağını  dile getiren Bektaş, “Emek sınıf hareketi, toplumsal siyasal muhalefet topyekûn bir saldırı altındayken, KHK’lerle yüz binlerce kişi işinden, ekmeğinden, geleceğinden ediliyorken, 15 yıllık çalışanını işten atmasını son derece manidar buluyorum. Bu tavrı eleştiriyor ve esefle  kınıyorum” dedi.

 

 

 

ANKARA - 16:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.