Parçalı az bulutlu

İnce’den Alçı’ya fırça: Bu soruyu Erdoğan’a da sorabilir misin?

Muharrem İnce, Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.     Muharrem İnce “Sizin diğer adaylardan farkınız ne, ne vaadediyorsunuz şeklindeki ilk soruya “Türkiye’yi yöneten Erdoğan, dolayısıyla neden Erdoğan değil de size diye sormak lazım” cevabını verdi. İnce ”Yeni dönemde ben sen o yok, biz diyeceğiz, Türkiye’yi kucaklayacağız” dedi. ”Kamuda yükselmeyi adil koşullara bağlayacağız” diyen […]
GÜNDEM - 31 Mayıs 2018 12:43 A A

Muharrem İnce, Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.

 

 

Muharrem İnce “Sizin diğer adaylardan farkınız ne, ne vaadediyorsunuz şeklindeki ilk soruya “Türkiye’yi yöneten Erdoğan, dolayısıyla neden Erdoğan değil de size diye sormak lazım” cevabını verdi. İnce ”Yeni dönemde ben sen o yok, biz diyeceğiz, Türkiye’yi kucaklayacağız” dedi.

”Kamuda yükselmeyi adil koşullara bağlayacağız” diyen İnce, ”Herkesi kucaklayan anlayışla, başörtülü başörtüsüz, alevi sünni diye bakmadan” vurgusunda bulundu.

ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ VE FETULLAH GÜLEN İDDİALARI

Erdoğan’ın ABD ziyareti ve Gülen’le biraraya gelmesine dair soru üzerine İnce ”Beni arayan kişi Erdoğan’le o görüşmede bulunan kişi, şimdi açıklarsam ona zarar veririm” dedi. İnce ”Aradım açıklama bekle dedi bana. Kitapta 89. sayfada diyor ki ‘Erdoğan, 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fetullah Gülen’le de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok, uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından da hayli dikkat çekiciydi.’ ” ifadelerini kullandı.

İNCE İLE NAGEHAN ALÇI ARASINDA GERGİNLİK

Muharrem İnce’nin sözlerinin ardından Nagehan Alçı, ‘Ne ima ettiğinizi anlamıyorum’ dedi. Muharrem İnce ise Alçı’ya ‘Ben de sizin neyi anlamadığınızı anlamıyorum’ diyerek tepki gösterdi. Nagehan Alçı’nın ‘Hakan Fidan’ı görevden alacak mısınız’ sorusuna cevap veren İnce, “Onu size söyleyecek halim yok. Ekibime söylerim. Size söylersem gider Erdoğan’a söylersiniz” dedi.

NASUHİ GÜNGÖR VE KİTABA İLİŞKİN

İnce referans aldığı kitabın yazarı Nasuhi Güngör’eün kitapta yazdıklarını yalanlamasına ilişkin ise ”Kitabı yazmışsın, twit atmışsın burada yalanlıyorsun. Yazık günah. Bunlar ciddi ye alınacak şeyler değil.” dedi. Bu şekilde yalanlayan birini referans almasını soran Nagehan Alçı’ya İnce’nin cevabı ”Referansım çok. Bana bu tür bilgiler gelir, siz kaynağınızı söyler misiniz? Beraber büyümüşler(Cemaat ile) arada buna CHP’yi karıştırmıyorlar mı bu çok can sıkıyor. Cumhurbaşkanı bu kitaba dava açmış mı, bu kitabı okumamış mı, her zamanki gibi özetini mi okumuş. Keşke hepsini okusaydı.” yanıtını verdi.

‘BU SORUYU ERDOĞAN’A DA SORABİLİR MİSİN?’

“Sivas katliamına katliam demeyen Karamollaoğlu ile aynı ittikafta olmaktan rahatsız değil misiniz?” sorusuna ise “Bir şartla bu soruya yanıt veririm. Bu soruyu Erdoğan’a da sorabilir misin? Ben hiç Karamollaoğlu ile aynı partide siyaset yapmadım ama Erdoğan yaptı. Ben hep CHP’de siyaset yaptım.” diye yanıt verdi.

İNCE’DEN BERKİN ELVAN YORUMU

İnce, Gezi Direnişi’nde başından gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan için “15 yaşında çocuk ölmüş, Alevi olsa ne olur, Sünni olsa ne olur… O çocuğun annesini yuhalatmışsın meydanda, şimdi çıkıp cemevlerinin statüsünü düzelteceksin.”dedi.

EKONOMİ POLİTAKALARI

Göreve başladıktan sonra bir hafta içinde başlayacağız. Bankaları yapılandıracağız. Televizyon dizilerini de devreye sokacağız. Bir haftada yapabileceğimiz şeyler bunlar. İdeolojik saplantılarımızı bir kenara atacağız. Polisiye tedbirlerle doların inmeyeceğini biliyorum. Ekonomi kurmaylarım var. Anketleri görüyorum. Ona göre açıklayacağız. Devlet memuru olanlar da var. Onları da korumak istiyorum. Cerrahpaşa’ya gittim dekanı görevden aldılar. Genelkurmay Başkanı’nı da ziyaret edersem onu da alacaklar mı?

‘BİNALİ YILDIRIM KENDİ KENDİNİ İMHA ETTİ’

Genel Başkanlığa aday olduğum zaman devleti yönetmeye adayıım demiştim. O günden bu yana çalışıyorum. Binali Yıldırım kendi kendini imha etti.

İKİNCİ TUR

Erdoğan’dan daha yerliyim. Afyon mermerini beğenmeyip Hindistan’dan gelen mermeri olan yerde oturmuyorum. Merkez Banakası’na müdahale edilmeyecek, yabancı yatırıcımları getireceğim. Başbakanlığı döneminde Demirel’e kızardık, Cumhurbaşkanlığında eşit davrandı.Ben partiyi değil Türkiye’yi kurtarmak istiyorum. Türkiye’yi bu kuşatmadan kurtarmak istiyorum. Benim ülkemin fakiri de mutsuz zengini de mutsuz. Herhalde bu durum dünyada tektir.

3 yardımcım olacak. Cumhurbaşkanlığım boyunca duyacağınız girişimcilik ve kalite sözcükleri olacak. Demirel’in yaptığı köprüden niye 11 liraya geçiyoruz da Erdoğan’ın köprüsünden 114 liraya? Millet bahçesi yapacağım diyorlar ya TOKİ girmeden bırakmazlar.

(İLERİ HABER)

GÜNDEM - 12:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.