Haremlik selamlık uygulanan okul kantini, Meclis’e taşındı

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ Gaziantep Dumlupınar Anadolu Lisesindeki öğrenci kantininin kız-erkek olarak ayrılmasındaki amaç nedir?” diye sordu. CHP’li Gökdağ, Milli Eğitim Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Türkiye İstatistik Kurumunun iller arası başarı eğitim endeksi sıralaması verilerine bakıldığında Gaziantep ilinin 67. Sırada olduğunu, yöneticilerden eğitimdeki bu olumsuz tablonun düzelmesi yönünde atılacak adımlar beklenirken, bazı okul […]
GÜNDEM - 12 Ekim 2017 16:32 A A

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ Gaziantep Dumlupınar Anadolu Lisesindeki öğrenci kantininin kız-erkek olarak ayrılmasındaki amaç nedir?” diye sordu.

CHP’li Gökdağ, Milli Eğitim Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Türkiye İstatistik Kurumunun iller arası başarı eğitim endeksi sıralaması verilerine bakıldığında Gaziantep ilinin 67. Sırada olduğunu, yöneticilerden eğitimdeki bu olumsuz tablonun düzelmesi yönünde atılacak adımlar beklenirken, bazı okul yöneticilerinin Gaziantep’i akılcı, bilimsel eğitime dayalı başarılı bir il olarak gündeme getirme yerine, bağnaz tutucu birtakım uygulamalarla gündeme getirmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyerek, Gaziantep Dumlupınar Anadolu Lisesi yönetiminin okul kantini kızlı-erkekli olarak ayrılmasını okul yöneticilerinin kendi fikir dünyalarına göre eğitime şekil vererek görevlerini kötüye kullanmalarının laik, bilimsel ve çağdaş eğitimle bağdaşmayacağını dile getirdi.

Gökdağ, Milli Eğitim Bakanına “Gaziantep Dumlupınar Anadolu Lisesindeki öğrenci kantininin kız-erkek olarak ayrılmasındaki amaç nedir? Bu okulda hangi gerekçelere dayanarak böyle bir uygulama yapılmıştır? Bakanlık olarak, Kanun ve Yönetmeliklere aykırı gerçekleştirilen bu olayda sorumlulukları bulunalar hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz? Gaziantep’te Bakanlığınızın karma eğitime aykırı (kantin, yemekhane veya sınıflarda haremlik- selamlık) uygulama yaptığı tespit edilen okullar var mıdır? Var ise bu okullar hangileridir? Yöneticileri hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?” sorularını sordu.

GÜNDEM - 16:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.