Hakimden eşini bıçaklayan adama ‘uyarı’: Bizi haber yapma

Mahkeme başkanı, eşini bıçaklayan Birol B. hakkında tahliye kararı verirken, “Bir daha bu suçtan karşımıza çıkma” dedi.   Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde uzaklaştırma cezası almasına rağmen evine gittiği eşi Naciye B.’yi bıçakla yaralayan Birol B. hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. EŞİNİ BIÇAKLADI, TAHLİYE EDİLDİ Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde […]
GÜNDEM - 9 Aralık 2017 17:26 A A

Mahkeme başkanı, eşini bıçaklayan Birol B. hakkında tahliye kararı verirken, “Bir daha bu suçtan karşımıza çıkma” dedi.

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde uzaklaştırma cezası almasına rağmen evine gittiği eşi Naciye B.’yi bıçakla yaralayan Birol B. hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

EŞİNİ BIÇAKLADI, TAHLİYE EDİLDİ

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Birol B. ve avukatı katıldı. Birol B.’nin avukatı mahkemeye Naciye B.’nin “başka erkeklerle ilişkisi olduğuna dair fotoğrafları” mahkemeye sundu. Mahkeme heyeti de “isnat olunan suçun niteliğinin lehe değişme ihtimali”, “karartılma şüphesi bulunan delil bulunmaması” gibi gerekçelerle sanığı tahliye etti.

HAKİMDEN ‘UYARI’: BİZİ HABER YAPMA

Mahkeme başkanı, eşini bıçakladığı halde tahliye ettiği Birol B.’yi tahliye kararını açıkladıktan sonra ‘uyardı’. Sanığa bir daha böyle bir suç işlememesi gerektiğini söyleyen hakim, “Yanına bile yaklaşırsan, şikayet anında hemen tutuklanırsın. Bir daha bu suçtan karşımıza çıkarsan dışarıyı unut. Televizyonları izliyorsun değil mi? Kadına şiddet haberlerini görüyorsun. Bizi haber yapma. Mahkeme bıraktı işte filan. O zaman dışarıyı unut. Anladın mı?” dedi.

(İLERİ HABER)

GÜNDEM - 17:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.