Parçalı bulutlu

Güvenli internet TIRI Sincan’da

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Güvenli İnternet Tırı’nın bu seferki adresi Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan TIR’da öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ait Güvenli İnternet Tırı bu kez Sincanlı öğrencilerle buluştu. Ali Semerkandi İmam […]
GÜNDEM - 4 Ekim 2018 16:22 A A

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Güvenli İnternet Tırı’nın bu seferki adresi Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan TIR’da öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ait Güvenli İnternet Tırı bu kez Sincanlı öğrencilerle buluştu. Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesine park eden TIR ile öğrenciler teknoloji dünyasının kapısını araladı.

ÇOCUKLAR HEM ÖĞRENDİ HEM EĞLENDİ

Güvenli İnternet Tırı’nda bulunan eğitmenler çağımızın olmazsa olmazı teknolojiler ve onların verimli kullanımı noktasında öğrencilere bilgi verdi. Yarışmalar ve oyunlarla teknoloji konusunda öğrenciler bilinçlendirildi.

Sanal gerçeklik standındaki oyunlara yoğun ilgi gösteren çocuklar, robotik teknolojilerin programlanması ve yönetilmesi konusunda da eğitmenlerin verdiği bilgileri büyük ilgiyle dinledi.

BAŞKAN ERCAN DA ÇOCUKLARIN HEYECANINA ORTAK OLDU

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da Güvenli İnternet Tırı’nı ziyaret etti. Başkan Ercan öğrencilerle buluşarak heyecanlarına ortak oldu, “Teknoloji kullanımının kısıtlanması yerine faydalı kullanımının öğretilmesi gerekiyor.  Bu bağlamda bizlere de büyük sorumluluklar düşüyor.” diye konuştu. Türkiye’yi dolaşan Güvenli İnternet Tırı Sincan’da okul ziyaretlerine devam edecek.

GÜNDEM - 16:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.