10° Açık

Gürer: Yoksulluğu bu topraklarda sonlandıracağız

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP iktidarında nüfusun yüzde 99’un yoksulluk ve açlığa mahkûm edildiğini belirterek, “CHP iktidarında yoksulluğu bu topraklarda sonlandıracağız” dedi.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, beraberinde milletvekili adayları Ahmet Oğuz Özmen, Nagehan Eskioğlu ve parti yöneticileriyle birlikte Altunhisar ilçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti.  Keçikalesi ve […]
GÜNDEM - 5 Haziran 2018 12:04 A A

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP iktidarında nüfusun yüzde 99’un yoksulluk ve açlığa mahkûm edildiğini belirterek, “CHP iktidarında yoksulluğu bu topraklarda sonlandıracağız” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, beraberinde milletvekili adayları Ahmet Oğuz Özmen, Nagehan Eskioğlu ve parti yöneticileriyle birlikte Altunhisar ilçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti. 

Keçikalesi ve Karakapı beldeleri ile Yeşilyurt, Yakacık, Çömekçi, Ulukışla, Akçaören ve Uluören köylerinde vatandaşlar ve çiftçilerle bir araya gelen Ömer Fethi Gürer, AKP’nin son 16 yılda uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle ülke nüfusunun büyük bir bölümünün açlık ve yoksulluğa mahkûm edildiğini söyledi. 

ÇİFTÇİ ÜRETİMDEN UZAKLAŞIYOR

Çalışan ve üreten kesimlerin üretimden pay alamadığını anlatan Ömer Fethi Gürer, Türkiye’nin üretimde ve bölüşmede uygar dünyanın gerisinde kaldığını ifade etti. 

Milyonlarca işçinin düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakıldığını, esnafın vergi ve kredi borçlarını ödeyemediğini, sattığı malın yerine yenisini koyamadığını vurgulayan Ömer Fethi Gürer, “Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor” diye konuştu. 

CHP iktidarında kişi başına gelirin 15 bin dolara çıkarılacağını kaydeden Ömer Fethi Gürer, “Enflasyonu ve işsizliği % 5’in altına indireceğiz. Cari açığı, milli gelirin % 4’ünün altına düşüreceğiz. Yoksulluğu bu topraklarda sıfırlayacağız. İmalat sanayi ihracatında yüksek ve orta yüksek teknolojili mal ve hizmet payını, dünya ortalaması olan % 60’a yükselteceğiz. Türkiye ekonomisini içine kıstırıldığı cendereden çıkaracağız. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Sosyal devlet ilkesini tam anlamıyla hayata geçireceğiz. Ülkemiz dinamik bir nüfusa, pek çok benzersiz ekonomik kaynağa ve olanağa sahiptir. Ülkemizin kalkınması, kalkınırken refahın hakça paylaşılması ve her bir yurttaşımızın gelecek endişesi taşımadan, mutlu ve huzurlu bir yaşama kavuşması en temel gayemizdir. Akılcı ve planlı ekonomik atılımlarla, çağın sunduğu benzersiz fırsatları yakalayacağız. Her bir yurttaşımızın aşının ve işinin olduğu, hiçbir yurttaşımızın gelecek endişesi taşımadığı, çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın geleceğe güven ve umutla baktığı kalkınmış bir refah ülkesini el birliğiyle yaratacağız” açıklamasında bulundu. 

GÜNDEM - 12:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.