Gezmiş’in ağabeyinden Dilmen’e yanıt: Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in, Tayyip Erdoğan için kullandığı “Parkasız Deniz Gezmiş” benzetmesine, Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş’ten cevap geldi. Bora Gezmiş, “Onların söylemleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz’in değeri kaybolur. Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa, görsünler” dedi.    68 kuşağının gençlik liderlerinden olan ve 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı […]
GÜNDEM - 18 Aralık 2017 17:02 A A
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in, Tayyip Erdoğan için kullandığı “Parkasız Deniz Gezmiş” benzetmesine, Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş’ten cevap geldi. Bora Gezmiş, “Onların söylemleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz’in değeri kaybolur. Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa, görsünler” dedi.
 
 68 kuşağının gençlik liderlerinden olan ve 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi’nde idam edilen Deniz Gezmiş, son zamanlarda  ise spor yorumcusu ve AKP sevicisi Rıdvan Dilmen’in sözleriyle gündeme geldi. Dilmen’in katıldığı bir programda, “Tayyip Erdoğan, parkasız Deniz Gezmiş’tir” sözlerine tepki yağdı.

“CEVAP VERMEYE BİLE DEĞMEZ”

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre; Gezmiş ailesi geçen haftaya damgasını vuran bu tartışmaya girmezken, muhataplara tek tek yanıt vermedi. Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, aile olarak bir karar aldıklarına dikkat çekerek, “Cevap vermeye bile değmez, öyle bir karar aldık kardeşimle. Hangisine cevap verelim, söyler misiniz lütfen” diye konuştu.

Bora Gezmiş şunları söyledi: 

“Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır, Türk milletidir. O da değerlendirmeyi gayet de güzel yapmıştır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa görsünler. Onların söylemeleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz’in değeri kaybolur. Biz onları hiç muhatap bile almıyoruz.”

GÜNDEM - 17:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.