Parçalı az bulutlu

Gerekçe olarak ‘güvenlik’ dediler, sandığı karakolsuz mahalleye taşıdılar

Urfa’da ‘güvenlik’ gerekçesiyle taşınmasına karar verilen sandık karakol bulunan mahalleden, karakol olmayan bir mahalleye taşındı.   Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için seçmenler 24 Haziran’da sandık başına gitmeye hazırlanırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçtiğimiz günlerde aldığı kararla 19 ildeki bazı sandıkların taşınması kararı aldı. Bölgede yer alan 19 ilin valiliklerinden ‘güvenlik’ gerekçesiyle gelen talep […]
GÜNDEM - 2 Haziran 2018 13:27 A A

Urfa’da ‘güvenlik’ gerekçesiyle taşınmasına karar verilen sandık karakol bulunan mahalleden, karakol olmayan bir mahalleye taşındı.

 

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için seçmenler 24 Haziran’da sandık başına gitmeye hazırlanırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçtiğimiz günlerde aldığı kararla 19 ildeki bazı sandıkların taşınması kararı aldı.

Bölgede yer alan 19 ilin valiliklerinden ‘güvenlik’ gerekçesiyle gelen talep doğrultusunda, YSK Başkanı Sadi Güven’in taşınmasına karar verdiklerini açıkladığı sandıklardan biri de, Urfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Doruklu Mahallesi’nde kurulacak sandık.

Urfa genelinde taşınmasına karar verilen 14 sandıktan biri olan Yukarı Doruklu Mahallesi’ndeki sandığın Aşağı Doruklu Mahallesi’ne taşınmasına karar verildi. 220 seçmenin oy kullanacağı sandığın karakol bulunan mahalleden karakol bulunmayan Aşağı Doruklu Mahallesi’ne taşınması öne sürülen ‘güvenlik’ gerekçesini boşa düşürdü.

Taşınacak 14 sandığın tümünde önceki seçimlerde HDP birinci parti olarak çıkarken, sandıkların taşındığı mahallerde ise AKP’nin yüksek oy aldığı belirtiliyor.

Kentte taşınmasına karar verilen sandıklardan biri de Êzidîlerin yaşadığı Bozca Mahallesi’ndeki sandık. Bu sandık mahallelilerin, husumetli oldukları Taşyaka Mahallesi’ne taşınacak.

(Mezopotamya Ajansı)

GÜNDEM - 13:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.