Gençler sordu, Başkan Ercan yanıtladı

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan istişarelerine devam ediyor. STK’lardan mahalle ziyaretlerine, esnaf ziyaretlerinden mahalle muhtarlarına kadar her kesimle irtibat halinde olan Başkan Ercan, bu defa Sincanlı gençlerle bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Başkan Ercan soruları tek tek yanıtladı. Gençlerle ilk defa bir araya gelen Başkan Ercan “Ülkemizin gençleri geleceğimizin ve refahın güvencesidir” […]
ANKARA - 31 Aralık 2017 13:51 A A

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan istişarelerine devam ediyor. STK’lardan mahalle ziyaretlerine, esnaf ziyaretlerinden mahalle muhtarlarına kadar her kesimle irtibat halinde olan Başkan Ercan, bu defa Sincanlı gençlerle bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen programda Başkan Ercan soruları tek tek yanıtladı. Gençlerle ilk defa bir araya gelen Başkan Ercan “Ülkemizin gençleri geleceğimizin ve refahın güvencesidir” dedi.

Yaptığı istişareler ile Sincanlılar tarafından büyük beğeni toplayan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, gençlerle bir araya geldi. Kültür Evi’nde gerçekleşen programa yüzlerce öğrenci katıldı. Bilgi birikimini ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Başkan Ercan’a gençler, Sincan’da devam eden çalışmalarla ilgili sorular yöneltti. Gençlerin sorularına içtenlikle cevap veren Başkan Ercan, öğrencilerden büyük beğeni topladı. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen programda Başkan Ercan, gençlerin ilgisinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Sincan’da yapılacak olan projeleri anlatan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, gençlerin kütüphane isteklerinin yanıtsız kalmayacağını ve bununla ilgili çalışmalarının olduğunu söyledi. Büyük bir kongre sarayının ve sosyal tesisin yapılacağını müjdeleyen Başkan Ercan “Her şey siz gençler için” diye aktardı. Eğitim hayatıyla ilgili Başkan Ercan’dan tavsiye isteyen gençlere “Mesleğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yaptığınız işi sevmektir. Sabah uyandığınızda işinize mutlu ve huzurlu giderseniz hem kendinize hem vatanınıza hem de milletinize faydalı olursunuz. Bu yüzden yeteneklerinizi keşfedin, büyüklerinizden tavsiyeler alın, bu sizi daha ileriye taşıyacaktır” dedi.

“GELECEK SİZİN ELLERİNİZDE”

Türkiye’nin geleceğinde gençlerin önemine vurgu yapan Başkan Ercan “Gençlerimiz istikbalin güvencesidir bu yüzden gençlerin fikirleri bizler için çok önemli. Geleceğin mutlu, kalkınmış ve huzurlu Büyük Türkiye’si çocuklarımızın ve gençlerimizin çok iyi şekilde eğitilmesine bağlıdır. Sizler bizim yarınlarımızsınız. Bu nedenle gençlerimizin eğitim meselesine ve gelişmesine imkanlarımız ölçüsünde desteğimizi sürdürüyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar aydınlık olacaktır” diye konuştu.

GENÇLER MEMNUN

Programda olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerinden 17 yaşındaki Özge Demir “Bize söz hakkının tanınması ve düşüncelerimize değer verilmesi bizleri mutlu ediyor. Ben Başkanımıza bize bu imkânı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi. Aykut Dinçer ise soruların yanıt bulmasından memnun olduğunu söyleyerek bu tür programların daha fazla yapılması gerektiğini söyledi.

Söyleşinin sonunda Başkan Ercan, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ANKARA - 13:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.