Parçalı az bulutlu

Fiskobirlik’ten haraç gibi kesinti!

Fiskobirlik, 300 çalışanının maaşında skandal kesinti yaptı. Her işçiden 200 ila 350 lira arasında kesinti yapan birlik, gerekçesini de fabrikanın panosuna astı. Bazı personelin şirkete ait marketten alış veriş yapmadığını tespit eden Fiskobirlik, maaş kesintisi kadar marketten alış veriş yapılması şartı getirdi. SKANDAL YAZI Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, işçilere duyurulan skandal yazı ise […]
GÜNDEM - 21 Eylül 2018 15:19 A A

Fiskobirlik, 300 çalışanının maaşında skandal kesinti yaptı. Her işçiden 200 ila 350 lira arasında kesinti yapan birlik, gerekçesini de fabrikanın panosuna astı. Bazı personelin şirkete ait marketten alış veriş yapmadığını tespit eden Fiskobirlik, maaş kesintisi kadar marketten alış veriş yapılması şartı getirdi.

SKANDAL YAZI

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, işçilere duyurulan skandal yazı ise şöyle:

“Tüm personelin dikkatine. Şirketimizce gerçekleştirilen incelemelerde bir kısım personelin birliğimiz alt şirketi olan Fiskomar A.Ş’den alışveriş yapmadığı tespit edilmiştir. Kurumumuza ve Fiskomar A.Ş’ye maddi destek vermek adına çalışan personelin ücretlerinden (kesilecek miktar kadar alışveriş yapılması kaydıyla) bir miktar peşin ücret kesintisi yapılacak olup, (200-350 TL aralığında) bilgilerinizi rica ederiz.”

GÜNDEM - 15:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.