Fakıbaba’nın eşinin şoförü, bakana danışman oldu iddiası

CHP’li Gaytancıoğlu, Bakan Fakıbaba’nın eşinin şoförü Recep Koyuncu’yu danışman yaptığını önü sürdü. Bakanlık yetkilileri, Koyuncu’nun danışman olduğunu kabul ederken şoför olmadığını öne sürdü. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın eşinin şoförü Recep Koyuncu’yu danışman olarak atadığını iddia etti. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Gaytancıoğlu, Fakıbaba’nın daha önce de Şanlıurfalı […]
GÜNDEM - 8 Şubat 2018 15:08 A A

CHP’li Gaytancıoğlu, Bakan Fakıbaba’nın eşinin şoförü Recep Koyuncu’yu danışman yaptığını önü sürdü. Bakanlık yetkilileri, Koyuncu’nun danışman olduğunu kabul ederken şoför olmadığını öne sürdü.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın eşinin şoförü Recep Koyuncu’yu danışman olarak atadığını iddia etti.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Gaytancıoğlu, Fakıbaba’nın daha önce de Şanlıurfalı emlakçı ve manifaturacı iki hemşehrisini yönetim kurulu üyesi olarak atadığını öne sürdü.

Gaytancıoğlu, Recep Koyuncu’nun önce özel kalem kadrosuna alındığını, sonra da ‘Şanlıurfa’daki işleri takiple görevli danışman’ yapıldığını savundu.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP’li vekil, Fakıbaba’ya “Bu makamları keyfi kullanmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor?” diye sordu.

Bakanlık yetkilileri ise Koyuncu’nun danışman olduğunu, ancak şoförlük yapmadığını belirtti.

GÜNDEM - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.