Erdoğan’ın Kadir Mısırlıoğlu ziyaretinin, 42 yıl önceye dayanan ‘sırrı’

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçen hafta tedavi gördüğü hastanede Erdoğan tarafından ziyaret edilen Kadir Mısırlıoğlu arasında 42 yıl önceye dayanan bir sırrı Meclis Genel Kurulu’nda anlattı. Erdoğan’ın, gençlik kolları başkanı seçildiği Milli Selamet Partisi (MSP) İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nde hile yapılarak oyların çalındığını aktaran CHP’li Emir, kongrede […]
ANKARA - 21 Şubat 2018 16:03 A A

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçen hafta tedavi gördüğü hastanede Erdoğan tarafından ziyaret edilen Kadir Mısırlıoğlu arasında 42 yıl önceye dayanan bir sırrı Meclis Genel Kurulu’nda anlattı. Erdoğan’ın, gençlik kolları başkanı seçildiği Milli Selamet Partisi (MSP) İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nde hile yapılarak oyların çalındığını aktaran CHP’li Emir, kongrede divan başkanının Kadir Mısırlıoğlu olduğunu ifade ederek, “Anlayacağınız Mısırlıoğlu ile Erdoğan arasındaki işbirliği ile omuz omuza yürüme çok eski yıllara dayanmakta; seçim hileleri de MSP geleneğinin ve bugünkü uzantılarının temel özelliklerinden biri olmaktadır” dedi.

CHP’li Emir, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Atatürk’ün heykellerini kastederek “Köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” diyen Kadir Mısırlıoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hastanede ziyaret edilmesini eleştirerek, bu ziyaretin normal bir hasta ziyareti olmadığına dikkat çekti. “Bu ziyaretin insani bir hasta ziyareti olmaktan öte, Atatürk düşmanlarına verilmiş yüreklendirici bir mesaj olduğu açıktır” diyen Emir, Kadir Mısırlıoğlu ile Erdoğan’ın, 42 yıl önce, oyların çalındığı MSP İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nde yollarının kesiştiğini; bu kesişmenin hikayesinin de Serkan Yorgancılar’ın ‘İslamcı Gençliğin Yazılmamış Öyküsü AKINCILAR’ isimli kitabında anlatıldığını belirtti. Söz konusu kitapta, dönemin MSP’li işadamı Yakup Kaldırım’ın, Erdoğan’ın hileyle nasıl gençlik kolları başkanı seçildiğine ilişkin anısına yer verildiğini kaydeden CHP’li Emir, şöyle dedi:

Mısırlıoğlu, hile ile Erdoğan’ın yolunu açmış!

“Erdoğan ve Mısırlıoğlu yolları daha ilk gençlik yollarında kesişmiş. Mısırlıoğlu, Erdoğan’ın Milli Selamet Partisi (MSP) İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı seçildiği kongrede divan başkanlığı yapmıştır. MSP’li işadamı Yakup Kaldırım’ın yayınlanmış anılarına göre de bu kongrede hile yapılmıştır, oylar çalınmıştır ve Mısırlıoğlu da bu oy çalınmasına göz yumarak, Sayın Erdoğan’ın İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olmasının önünü açmıştır. Yani anlayacağınız Mısırlıoğlu ile Erdoğan arasındaki işbirliği ile omuz omuza yürüme çok eski yıllara dayanmakta; seçim hileleri de MSP geleneğinin ve bugünkü uzantılarının temel özelliklerinden biri olmaktadır.”

ANKARA - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.