14° Açık

Erdoğan’ın açıklaması ‘bedelli’ umudu yarattı

Yaklaşık 3 milyona yakın kişinin beklediği belirtilen bedelli askerlik hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dün olumlu yönde yanıt geldi. Erdoğan, dün akşam katıldığı televizyon programında, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra bedelli askerliği gündemine alacaklarını söyledi. ‘UYGUNSA ÖNÜNÜ AÇARIZ’ Star TV’de Nazlı Çelik’in bedelli askerlik sorusunu yönelttiği Erdoğan, “Seçim sonrasında Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı ile oturur konuşuruz. […]
GÜNDEM - 2 Haziran 2018 15:03 A A

Yaklaşık 3 milyona yakın kişinin beklediği belirtilen bedelli askerlik hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dün olumlu yönde yanıt geldi. Erdoğan, dün akşam katıldığı televizyon programında, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra bedelli askerliği gündemine alacaklarını söyledi.

‘UYGUNSA ÖNÜNÜ AÇARIZ’

Star TV’de Nazlı Çelik’in bedelli askerlik sorusunu yönelttiği Erdoğan, “Seçim sonrasında Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı ile oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şey uygun diyorlarsa, gerekli diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız” diye cevap verdi.

KALIN ‘GÜNDEMDE YOK’ DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise katıldığı bir radyo programında ‘bedelli askerlik’ ile ilgili soruya, “Bedelli Askerlik gündemimizde yok. Önümüzdeki süreçte, şartlara göre bakılır” diye konuşmuştu.

(DUVAR)

GÜNDEM - 15:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.