Erdoğan’a ‘yardım yataklık’ suçlaması

CHP’li Tanal,  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında verdiği talimat üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında şikayette bulundu.       CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve dönemin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu için suç duyurusunda bulundu. ‘Terör […]
GÜNDEM - 8 Şubat 2018 14:51 A A

CHP’li Tanal,  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında verdiği talimat üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında şikayette bulundu.  

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve dönemin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu için suç duyurusunda bulundu.

‘Terör örgütü propagandası, terör örgütüne yardım ve yataklık, suçu ve suçluyu övme, kayırma ve görevi kötüye kullanma, suçu ve suçluyu bildirmeme’ suçlamasıyla savcılığa başvuran, Tanal, “2014’te Mardin Mahkemeleri PYD, YPJ ve YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmiştir. Bu kararın sonrasındaki yıllarda basına yansıyan haberlerde görüyoruz ki terör örgütü PYD’nin yöneticisi Salih Müslim başkentte krallar gibi karşılanmış, en üst düzey yetkililerimiz ile görüşmüştür. İktidar, terör örgütü yöneticisi ile birlikte hareket etmiştir” dedi.

TALİMAT KILIÇDAROĞLU’NDAN  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Salı günü partisinin grup toplantısında, CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal’a, “Mahmut Tanal karşımda oturuyor, salı günü dilekçeni ver. Cumhuriyet Savcılığına, Erdoğan’ın terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığından dilekçeni ver. Bu mahkeme kararlarını da vereceğim, hem Yargıtay kararını, hem Mardin’deki ağır ceza mahkemesinin kararını, o karardan sonra Salih Müslim’i buraya kim davet ettiyse, onlar terör örgütleriyle işbirliği içindedirler. Bunu ver, bakayım ne diyecekler” diyerek Cumhuriyet Savcılığına şikayet etme talimatı vermişti.

(DUVAR)

GÜNDEM - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.