23° Açık

Erdoğan: Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasını çökerteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bir yandan rejimi kışkırtarak diğer yandan DEAŞ’ı hortlatarak önce İdlib’i, sonra tüm Suriye’yi yeniden kana ve ateşe boğmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Sadece bununla kalmayacak, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasını da çökerteceğiz. Yakında, daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla, terör örgütünün tepesine bineceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel […]
GÜNDEM - 30 Ekim 2018 13:55 A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bir yandan rejimi kışkırtarak diğer yandan DEAŞ’ı hortlatarak önce İdlib’i, sonra tüm Suriye’yi yeniden kana ve ateşe boğmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Sadece bununla kalmayacak, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasını da çökerteceğiz. Yakında, daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla, terör örgütünün tepesine bineceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“BİZİM CUMHURİYETÇİLİĞİMİZİN ÖLÇÜSÜ BU ÜLKEYE YAPTIĞIMIZ HİZMETLERDİR”

Konuşmasında, “Bizim cumhuriyetçiliğimizin ölçüsü, bu ülkeye ve millete yaptığımız hizmetlerdir, kazandırdığımız eserlerdir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim Atatürk’e olan saygımızın ölçüsü, İstiklal Harbimizin başkomutanı ve tarihi süreklilik içinde taze bir nefes olarak gördüğümüz yeni devletimizin kurucusu olmasıdır. Bizim Türklüğümüzün ölçüsü tek parti devrinden kalma bir metin değil, milletimizin gönlündeki yerimizdir. Daha önce de söylediğimiz gibi, bizim tek andımız İstiklal Marşımızdır” açıklamasında bulundu.

“SURİYE MESELESİNİ ÇÖZMEDEN GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKAMAYIZ”

“Suriye meselesini, çözmeden Türkiye’nin geleceğine güvenle bakamayız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemize yönelik asırlık niyetlerin prova sahası hâline dönüşen Suriye’de, yeniden istikrarı, güveni, huzuru sağlamak, kendi çıkarlarımızla birlikte kardeşlerimize karşı vefamızın da bir gereğidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bir yandan rejimi kışkırtarak diğer yandan DEAŞ’ı hortlatarak önce İdlib’i, sonra tüm Suriye’yi yeniden kana ve ateşe boğmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Sadece bununla kalmayacak, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasını da çökerteceğiz. Bu konuyla ilgili hazırlıklarımızı, planlarımızı, programlarımızı tamamladık. Hatta geçtiğimiz günlerde, terör örgütüne yönelik fiili müdahalelerimizi de başlattık. Yakında, daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla, terör örgütünün tepesine bineceğiz.”

GÜNDEM - 13:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.