Emir: Çağdaş toplumların mimarı kadınlardır

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Anneliğin karşılıksız, koşulsuz sevgisi ve sonsuz fedakârlığı ile kutsanmış  olan kadınlarımızın;  dünya üzerindeki en kutsal görevi  her türlü zorluğa rağmen omuzlarında taşıdıklarını belirten Emir,” Kadınlarımız doğa üstü bir güce sahip. İşte bu yüzdendir ki, çağdaş ve başarılı toplumların […]
ANKARA - 7 Mart 2018 15:12 A A

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Anneliğin karşılıksız, koşulsuz sevgisi ve sonsuz fedakârlığı ile kutsanmış  olan kadınlarımızın;  dünya üzerindeki en kutsal görevi  her türlü zorluğa rağmen omuzlarında taşıdıklarını belirten Emir,” Kadınlarımız doğa üstü bir güce sahip. İşte bu yüzdendir ki, çağdaş ve başarılı toplumların en büyük mimarı, kadınlardır. Kadınlarımız; Cumhuriyetin ilanıyla, her alanda üstlendiği görevleri başarıyla temsil etmiş ve etmeye de devam ediyor. Bu nedenledir ki, kadının elinin değdiği her yer güzelleşiyor. Kadınlarımız, güçlerinin ve akıllarının farkında olmalı. Onlar isterse başaramayacakları hiçbir iş yoktur. Bu gücün farkına ilk önce Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk varmıştır. O sebepledir ki Türk kadını, birçok ülkeden önce 1934 yılında seçme ve seçilme hakkını almıştır” dedi.

 

Emir, açıklamasını şöyle sürdürdü:

” Son zamanlarda; kadınlarımıza yönelik şiddet, taciz ve tecavüz gibi utanç veren olayların artması, ülkemize yakışmıyor. Yöneticiler, bu utanca bir an önce çözüm bulmalı.  Karnına koca bir dünyayı sığdıran kadınlarımızı, ne yazık ki bizler ülkemizde bir yere sığdıramadık. Hiç kimsenin; kadınlarımıza ne giyeceğini, nasıl oturup kalkacağını, nasıl konuşacağını, nasıl güleceğini öğretmeye hakkı yok, olmamalıdır da!!! Kadınlarımız, en iyi yaşam hakkını hak eden en kıymetli varlıklarımızdır. Kadın, hayat veren, yaşatan ve ayaklarının altına cennet serilen kutsalımızdır. Hayatın her zorluğuna direnen, yılmadan mücadele eden tüm emekçi kadınlarımızın, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun…”

 

 

ANKARA - 15:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.