10° Açık

Doğalgazın ardından elektriğe de zam geldi!

Türkiye, ekim ayına hem doğalgaz hem de elektrik zammıyla girdi. Bloomberg’in aktardığı habere  göre, elektrik fiyat tarifelerine, bugünden geçerli olmak üzere zam geldi. Tarifede konutlarda yüzde 8, ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında fiyat artışı gerçekleşti. Eylül ayında açıklanan tarifelere göre elektrik fiyatlarına yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapılmıştı. Elektrikte […]
GÜNDEM - 1 Ekim 2018 13:51 A A

Türkiye, ekim ayına hem doğalgaz hem de elektrik zammıyla girdi.

Bloomberg’in aktardığı habere  göre, elektrik fiyat tarifelerine, bugünden geçerli olmak üzere zam geldi. Tarifede konutlarda yüzde 8, ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında fiyat artışı gerçekleşti.

Eylül ayında açıklanan tarifelere göre elektrik fiyatlarına yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapılmıştı. Elektrikte tek zamanlı tarife fiyatı yüzde 15 arttırılırken, üç zamanlı tarifede gündüz yüzde 15, gece yüzde 16.2, puant saatler için ise yüzde 14.6 artışa gidilmişti.

Türkiye’nin doğalgaz ve elektriğe gelen zam haberlerini yabancı ajanslardan öğrenmesi ise dikkati çekti. Doğalgaza yapılan zammı Reuters haber ajansının duyurmasının ardından, Bloomberg elektrik zammını haberleştirdi.

GÜNDEM - 13:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.