Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in saldırılarına “orantısız güç” dedi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in 4 kişiyi katlettiği saldırılara “Orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz” demekle yetindi. Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Kudüs’ün statüsüne ilişkin olarak uluslararası hukuk ve ilgili tüm BM Kararları hilafına yapılan açıklamayı takiben işgal altındaki topraklarda protesto gösterileri düzenleyen Filistinlilere karşı İsrail güçlerince yapılan müdahale neticesinde 4 kişinin hayatını […]
ANKARA - 9 Aralık 2017 18:37 A A

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in 4 kişiyi katlettiği saldırılara “Orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz” demekle yetindi.

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kudüs’ün statüsüne ilişkin olarak uluslararası hukuk ve ilgili tüm BM Kararları hilafına yapılan açıklamayı takiben işgal altındaki topraklarda protesto gösterileri düzenleyen Filistinlilere karşı İsrail güçlerince yapılan müdahale neticesinde 4 kişinin hayatını kaybetmesinden ve yüzlerce Filistinlinin yaralanmasından büyük üzüntü ve endişe duyuyoruz. İsrail’in orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz.”

ANKARA - 18:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.