18° Parçalı az bulutlu

Danıştay üye seçimi kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı

Danıştay üyeliğine seçme, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre,Danıştay üyeliğine Türkiye Cumhuriyeti Anayasanın 155’inci ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 8 ve 9’uncu maddeleri gereğince, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Lütfiye Akbulut seçildi. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nda açık […]
GÜNDEM - 29 Kasım 2018 04:39 A A

Danıştay üyeliğine seçme, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre,Danıştay üyeliğine Türkiye Cumhuriyeti Anayasanın 155’inci ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 8 ve 9’uncu maddeleri gereğince, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Lütfiye Akbulut seçildi.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nda açık bulunan Başkan Yardımcılıklarına Adnan Gayhan, Hüseyin Yazıcı ve Ahmet Çapoğlu atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda açık bulunan Müfettişliklere ise, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcıları Hilmi Gül, Gökhan Kırdı, Ayhan Gacar, Kübra Dolaş, Sezgi Alpaslan, Zeynep Güner, Yusuf Oğuz Dündar, Hasan Çağlayankaya, Samet Doğan, Asuman Salman, Fatih Diler, Reha Bertan Günay, Bünyamin Kırbıyık, Onur Eminoğlu, Gencay Genç ve Tevfik Tulum’un atamaları gerçekleştirildi.

Söz konusu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

İşte Resmi Gazete’de yayımlanan o  kararlar:

 

GÜNDEM - 04:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.