10° Açık

Cumhuriyet Kupası, Demokrat Çorumluların

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95 yılı nedeniyle Galatasaray Hamburg Derneğince her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Cumhuriyet Kupası Kapalı Salon Futbol Turnuvasının 16’ıncısı Bergedorf semtindeki Ladenbeker Fuhrtweg Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, Hamburg Galataray dernek başkanı Kamuran Pelek, SPD partisinden Ali Şimşek, Hamburg Türk Kadınları Kültür Derneği (HTKKD) başkanı Serap Candan, onursal başkanı Birsen Çelik, […]
GÜNDEM - 29 Ekim 2018 15:18 A A

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95 yılı nedeniyle Galatasaray Hamburg Derneğince her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Cumhuriyet Kupası Kapalı Salon Futbol Turnuvasının 16’ıncısı Bergedorf semtindeki Ladenbeker Fuhrtweg Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, Hamburg Galataray dernek başkanı Kamuran Pelek, SPD partisinden Ali Şimşek, Hamburg Türk Kadınları Kültür Derneği (HTKKD) başkanı Serap Candan, onursal başkanı Birsen Çelik, Hamburg ADD yönetim kurulu üyesi Mehtap Kaplan, Bergedorf AKM başkanı Alper Doğan, CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği başkanı Erol Buldak, Inter Hamburg başkanı Mehmet Geyik, Demokrat Çorumlular Platformu dernek başkanı Durmuş Erkişi, TGH başkan yardımcısı Murat Kaplan, Avrupa Urfalılar dernek başkanı Ali Baba Çoşkun, Avrupa işadamları EUBA Hamburg başkanı M.Emin Süzen, Hamburg’lu iş adamları Durak Demir, Himmet Keklikçi, Hulusi Işıtan ve Hamburg’da faaliyet gösteren dernek yöneticileri ve Cumhuriyet’e gönül vermiş sporseverler katıldı.


SEYİRCİLERDEN İZMİR MARŞI ÇOŞKUSU
Ali Akdemir’in haberine göre; 16 sivil toplum kuruluşu ve taraftar dernek takımlarının katıldığı salondaki karşılaşmalar heyecanlı geçerken, zaman zaman seyircilerin çoşkulu bir biçimde çalınan izmir marşı’na eşlik ettiği görüldü.
Ön elemelerde 4 grupta toplam 47 gol atıldı. Ön elemelerde ilk iki sırayı alan Avrupa Sivaslılar Birliği, Avrupa Karabalılar derneği, Hamburg Fenerbahçe derneği, Marmaraspor, Avrupa Urfalılar derneği, Winsen AKM, İnter GSK Bergedorf ve Demokrat Çorumlular çeyrek finale adını yazdıran takımlar oldu.
Oynanan çeyrek finalde turnuva boyunca renkli görüntüleri turnuvaya ayrı bir renk katan Avrupa Urfalılar derneği ve Hamburg Fenerbahçe,Winsen AKM ve Karabalılar oldu. Oynanan yarı finalde Avrupa Sivaslılar-Demokrat Çorumlular’a 3-1 skorla elenirken, GSK Bergedorf ile Marmaraspor maçı 0-0 bitti. Penaltı atışları sonucu 4-3 galip gelen Marmaraspor ise 4 kez kazandığı kupada tekrar finale adını yazdırdı.
MARMARA SPOR’DAN CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ
Çekişmeli geçen final maçı 0-0 sona ererken, uzatmaya ve penaltı atışlarına gerek görülmedi. Marmaraspor, centimenlik örneği sergileyerek ”Cumhuriyet Kupası’nın biz 4. kez sahibi olduk. Kupanın şampiyonluğu bu yıl Demokrat Çorumlular’a yakışır” diyerek penalti atışlarından feragat ettiler
Şampiyon olan Demokrat Çorumlular ile diğer katılan takımları kutlayan Başkonsolos Yonca Sunel, ”Burada her yöreden takımları görüyorum. Bunu çok anlamlı buluyorum. Bugün burada hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Bizlere güç veren sizlersiniz. Bizler de sizlere destek vermek için buradayız. Turnuvaya katılan centilmen sporcu arkadaşları tebrik ediyorum. Birlik ve beraberlik için daha güzel günler bizleri bekliyor. Cumhuriyetimiz kutlu olsun” dedi. İlk dörde giren Demokrat Corumlular, Marmara Spor Hamburg, Inter GSK Bergedorf ve Avrupa Sivaslılar kupayla ödüllendirildiler. En centilmen takım ödülünü ise Asider aldı. (Avrupa Sinoplular Derneği) Şampiyonluk kupasını en büyük dönüşümlü kupayı ise Başkonsolos Yonca Sunel takım kaptanı Garip Erçin ve takım arkadaşlarına verdi. Ayrıca uzun süren turnuvayı başarıyla yöneten hakemler Aykut Kartal ve Ingo’yada Atatürk plaketi verildi.
TURNUVADA GARİP ERÇİN (YOSCHI) UNUTULMADI!!! 
Bundan yaklaşık bir yıl önce hayatını kaybeden, çevresinde çok sevilip sayılan, ölümüyle kendini tanıyanları üzüntüyü boğan, Demokrat Çorumlular üyesi ve koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Yoschi olarak çevresinde tanınan Garip Erçin turnuvada unutulmadı.
Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde organize komitesince kararlaştırılan onun adına bir plaketi kardeşi Erkan Erçin turnuvanın en centilmen takımı olarak seçilen Avrupa Sinoplular derneği yöneticilerine taktim etti. Ayrıca Demokrat Çorumlular takımı Garip Erçin’in resmi olan formayı turnuva boyunca giyerek onun anısını Cumhuriyet etkinliğinde yaşatmaları çok anlamlıydı.

GÜNDEM - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.