Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimyasal sürecinde, Koalisyon’un tutumu önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan “kimyasal silahların kullanılması sürecine koalison tutumunun önemli olduğunu, bizim tutumumuzun kararlı olduğunu belirttim. Kimyasal silahlar konusunda sert bir tutumumuz var” açıklaması yaptı. DUVAR’da yer […]
GÜNDEM - 13 Nisan 2018 16:50 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan “kimyasal silahların kullanılması sürecine koalison tutumunun önemli olduğunu, bizim tutumumuzun kararlı olduğunu belirttim. Kimyasal silahlar konusunda sert bir tutumumuz var” açıklaması yaptı.

DUVAR’da yer alan habere göre; Erdoğan, şunları söyledi:

“Putin ve Trump ile görüşmelerde Suriye’yi ele aldık. Suriye’deki barışın temini için neler yapılabiliri konuştuk. Barışın tesisi ile bölgede yaşanan trajedinin sona ermesi temennimiz oldu. Duma ve Doğu Guta’daki gelişmeler can yakıcı, felaket adımlarıydı. Bunların ben de video çekimleri vardı. Putin’in özel temsilcisine de verdim. Gelen özel temsilci ile de bunları konuştuk. Sayın Trump ile de konuları etraflıca ele aldık. Sürece yaklaşımlarını sergilerken kendilerine ifadem, kimyasal silahların kullanılması sürecine koalison tutumunun önemli olduğunu, bizim tutumumuzun kararlı olduğunu belirttim. Kimyasal silahlar konusunda sert bir tutumumuz var.”

“Kimyasal silahların dışında konvansiyonel silahları da gözardı edemeyiz” diyen Erdoğan, “Kimyasal silahlarla mı insanlar daha çok ölüyor, konvansiyonel silahlarla mı? Konvansiyonel silahlarla da insanları acımasızca öldürüyorlar. Başta ABD olmak üzere, Rusya ve tüm koalisyon ülkelerinin yumuşamasını istiyoruz. Meseleyi barışla noktalamak, havayı yumuşatmak gerek. Bizim mücadelemiz teröristlerle bir mücadeledir, batının bunu bilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM - 16:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.