Parçalı bulutlu

Çorum’da üretime, yatırıma devam

Çorum Valisi  Necmeddin Kılıç, iş dünyası ile buluşmalarına devam ediyor. Ahlatcı Metal Rafineri firmasında, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın başkanlığında, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’ nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ÇOSİAD – Çorum OSB İşadamları ve Sanayicileri Derneği Başkanı Hayri Şamlı, Çorum MÜSİAD Şube Başkanı A. Mücahit […]
ÇORUM - 5 Ekim 2018 17:32 A A

Çorum Valisi  Necmeddin Kılıç, iş dünyası ile buluşmalarına devam ediyor. Ahlatcı Metal Rafineri firmasında, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın başkanlığında, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’ nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ÇOSİAD – Çorum OSB İşadamları ve Sanayicileri Derneği Başkanı Hayri Şamlı, Çorum MÜSİAD Şube Başkanı A. Mücahit Köksal, Ünal Yem firmasından Muharrem Sarıaslan, Çorum İplik Tekstil firmasından Bülent Demirci, Çakır Tarım firmasından Emin Türker, Ser Döküm firmasından Hüseyin Karagöz, Taç Makine firmasından Turgut Taç, Era Makine firmasından Oğuz Katipoğlu, Çorum Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yolyapar, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, İş Kur İl Müdürü Ali Şahan, Çorum OSB Müdürü Yaşar Şahin, KOSGEB Müdürü Yusuf Yıldız, SGK Müdür Yrd. Birol Özkan ve OKA Çorum İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın katıldı.

Vali Kılıç açılış konuşmasında, “Türkiye’ nin içinde bulunduğu ortamın yatırım ve üretim için yeni fırsatlar sağladığını, Çorum iş dünyasının bu fırsatları değerlendirmek için işbirliği potansiyelini değerlendirmesi gerektiğini” söyledi. Vali Kılıç, “her bir adımı ince ince planlayarak aksiyon alacağız, bu görüşmeler ve istişareler Çorum’ da ekonominin, ticaretin, istihdamın gelişmesi için önemli bir adım olacaktır” dedi. Bakanlıkların iş dünyasına, işini kurmak ve geliştirmek isteyenlere, ihracat yapmak isteyenlere yönelik destek ve hibelerinden bahseden Vali Kılıç, özellikle Eximbank desteklerine vurgu yaptı. Mesleki eğitimin önemine değinen Vali Kılıç, ara eleman temininde, eğitim odaklı yenilikçi uygulama modellerine geçileceğini belirtti. Çorum OSB’ nin sahip olduğu alan itibariyle büyük yatırımlara açık olduğunu, bu konuda uluslararası çeşitli yatırımcıların ön görüşmelerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

Firma yetkilileri de, yurt dışı ortaklıklar, işbirlikleri, hedef pazarların geliştirilmesi ile mevzuat ve işleyişler konularında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

ÇORUM - 17:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.