14° Açık

Çorum’da 29 Ekim coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurt genelinde olduğu gibi Çorum’da da çeşitli törenlerle kutlandı. Çorum Valiliği himayesinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hürriyet Meydanı’nda resmi tören düzenlendi. Törene; Çorum  Valisi Sayın Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, Cumhuriyet Başsavcı V. İlyas Eren, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serdar […]
ÇORUM - 29 Ekim 2018 15:08 A A
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurt genelinde olduğu gibi Çorum’da da çeşitli törenlerle kutlandı.

Çorum Valiliği himayesinde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hürriyet Meydanı’nda resmi tören düzenlendi.

Törene; Çorum  Valisi Sayın Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, Cumhuriyet Başsavcı V. İlyas Eren, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serdar Ceylanİdare Mahkemesi Başkanı Kemaleddin Özdemir, Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, daire müdürleri, gazilerimiz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kılıç’ın beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte törene katılanların ve halkın bayramını kutlayarak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Daha sonra öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Jimnastik Takımı, Halkoyunları grubu, Okçular, AFAD Arama Kurtarma Timi ve Çorum Belediyesi Mehter ve Bando Takımı tarafından gösteriler yapıldı. Kutlama programları çerçevesinde yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.
Tören Belediye Bando Takımı eşliğinde, askerlerin, esnaf ve sanatkârların, öğrencilerin ve Muharip Gazilerin geçitleri ile tamamlanarak sona erdi.
ÇORUM - 15:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.