Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çorum Valisi Kılıç, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kılıç mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Muhtarlık müessesi doğrudan demokrasinin en iyi temsil edildiği en köklü, halka en yakın, çok iyi kurumsallaşmış, halkın taleplerine yerinde en hızlı ve doğrudan cevap verebilecek, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski […]
ÇORUM - 19 Ekim 2018 13:12 A A
Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kılıç mesajında, şu ifadelere yer verdi:
“Muhtarlık müessesi doğrudan demokrasinin en iyi temsil edildiği en köklü, halka en yakın, çok iyi kurumsallaşmış, halkın taleplerine yerinde en hızlı ve doğrudan cevap verebilecek, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, devletimizin uç beyi olarak milletimizin gözü kulağı konumundadır.
Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmakla birlikte demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır.
Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.
Sayın Cumhurbaşkanımızın da büyük önem ve değer verdiği, ilimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü kutluyor, bu anlamlı günün halkımıza ve görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
ÇORUM - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.