25° Açık

Çorum Valisi Çiftçi, görevine başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çorum Valiliğine atanan Vali Sayın Mustafa ÇİFTÇİ görevine başladı. Çorum Valiliği’nin bahçesinde düzenlenen karşılamaya, Belediye Başkanı Zeki GÜL, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Kaymakamlar,  İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman BAŞBUĞ, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı. Karşılamanın ardından protokol […]
ÇORUM - 8 Kasım 2018 13:00 A A

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Çorum Valiliğine atanan Vali Sayın Mustafa ÇİFTÇİ görevine başladı.
Çorum Valiliği’nin bahçesinde düzenlenen karşılamaya, Belediye Başkanı Zeki GÜL, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, Kaymakamlar,  İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman BAŞBUĞ, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.
Karşılamanın ardından protokol üyeleri ve basın mensupları ile birlikte makamına geçen Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ ilk olarak göreve başlama yazısını imzaladıktan sonra bir basın açıklamasında bulundu.
Kadim bir medeniyete ev sahipliği yapmış, turizm ve sanayi şehri olan Çorum’a atanmaktan ve burada görev yapacak olmaktan dolayı son derece bahtiyar olduğunu belirten Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, “Dünya hayatı fani, ömür bir pencereden bakıp geçecek kadar çok kısa. Makamlar mevkiler gelip geçici. Önemli olan bu görevlerden ayrıldığımızda Çorumluların hayır duasını almak ve nihai gayretimiz hakkın rızasına erişebilmektir.” dedi.
Konuşmasının devamında;
“Millete karşı hizmet borcumuz var. Hizmet borcumuzu yerine getirdiğimiz takdirde ancak aldığımız parayı maaşı hak edebiliriz. Felsefemiz, düşüncemiz, ilkelerimiz bu şekilde olacak. Bu şekilde inşallah Çorum’a Çorumluya en güzel şekilde hizmet edeceğiz. Belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız ve diğer paydaşlarla en güzel şekilde hizmet vereceğiz. Zor ve sorumluluk gerektiren bir görevi üstlendik. Bu göreve şahsımı layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
               22 yıllık meslek hayatı boyunca 13 yıl İç Anadolu’da çalıştığını da belirten Sayın Valimiz, “İç Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Çorum yabancı olmadığım bir yer. Buralar milletin emaneti. Yüce Allah en güzel şekilde hizmet etmeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.
ÇORUM - 13:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.