Light rain and snow

Çorum HDF’liler, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir; yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları ve Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu İzmir Temsilcileriyle beraber,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu  CHP Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret etti. Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu  (Çorum HDF) Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve yönetim kurulu üyeleri, Kılıçdaroğlu’yla CHP Genel Merkezi’ndeki ofisinde yaklaşık 30 dakika […]
ANKARA - 12 Ekim 2018 17:32 A A

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir; yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları ve Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu İzmir Temsilcileriyle beraber,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu  CHP Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret etti.

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu  (Çorum HDF) Genel Başkanı Av. Cemal Emir ve yönetim kurulu üyeleri, Kılıçdaroğlu’yla CHP Genel Merkezi’ndeki ofisinde yaklaşık 30 dakika görüştüler.Görüşmeye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da eşlik etti.

 

Sayın Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirilen ziyaretten çok memnun kaldığını belirten Emir: ” Toplantı esnasında; federasyonumuzun bugüne kadar yaptığı ve yapacağı projeler hakkında kendisini bilgilendirdik. Ankara’da Anadolu kültürünü yaşatmanın önemine değindik. Çorum ekonomisinin, tarihinin ve kültürel değerlerinin tanıtımının yeteri kadar yapılmadığı, Dünya Mirası olan Hattuşa’nın %4’ü kazılmış olmasına rağmen, hala hak ettiği değeri görmediğine dair görüş birliğine vardık” dedi.

 

Ayrıca Emir, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, ‘Ben de Hattuşa’yı ziyaret ettim, orada çok büyük bir tarih yatıyor, herkesin bu kültür mirasını görmesi ve bu mirasa sahip çıkması gerektiğine inanıyorum’ dediğini  söyledi.

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bundan sonraki etkinliklerimiz ve projelerimizde, bizimle  birlikte olmalarını talep ettik diyen Emir,”Sayın Kılıçdaroğlu’nu, 25 Ekim 2018 tarihinde, Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenleyeceğimiz  Fuat İnan “Umutluyuz” Konserine davet ettik” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Çorum HDF Çocuk Konseyi Başkanı Elif Sude Deniz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Hitit Güneşi logosunu takdim ederken, Çorum HDF Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Yıldız, Çorum’un yöresel lezzeti olan leblebiyi; Çorum HDK İzmir Temsilcisi Yeliz Tunç ise, el emeği göz nuruyla hazırlanan süs eşyasını  takdim etti.

Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu, Çorum HDF’lilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇORUM HDF’LİLER  TUNCAY ÖZKAN’I ZİYARET ETTİ

Çorum HDF heyeti daha sonra, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ı ziyaret etti. Çorum HDF’lileri, çok samimi bir şekilde karşılayıp ağırlayan Özkan, Çorum HDF’lilerle 20 dakika görüştü.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini söyleyen Tuncay Özkan, “Her ne olursa olsun, geleceğimiz olan yavrularımız, bayrağımız ve ülkemiz için yılmadan hep birlikte mücadele edeceğiz, etmek zorundayız” dedi.

 

ANKARA - 17:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.