Parçalı az bulutlu

Çorum HDF’liler, ” Atatürk’ün izinde Umutluyuz” dedi

Çorum Hitit Dernekler Federasyonu (Çorum HDF) ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde Cumhuriyetin 95’inci yıldönümü münasebetiyle,  Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” sözünden yola çıkarak ‘Atatürk’ün İzinde Umutluyuz”’ konseri düzenlendi. Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun zeybek gösterisiyle başlayan programda; Ebedi Önderi Gazi Mustafa Kemal […]
ANKARA - 26 Ekim 2018 16:48 A A

Çorum Hitit Dernekler Federasyonu (Çorum HDF) ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde Cumhuriyetin 95’inci yıldönümü münasebetiyle,  Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” sözünden yola çıkarak ‘Atatürk’ün İzinde Umutluyuz”’ konseri düzenlendi.

Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun zeybek gösterisiyle başlayan programda; Ebedi Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilk kez şarkı besteleyen ve albüm yapan Sanatçı Fuat İnan, söylediği şarkılarla Yenimahallelilere, Cumhuriyet coşkusunu yaşattı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av. Celal Emir’in ev sahipliğinde düzenlenen ve organizatörlüğünü  Çorum HDF Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Yıldız’ın yaptığı programa; CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve Yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Çorum HDF Dernek Başkanları, yöneticileri ve vatandaşlar eşlik etti.

Atatürk’ün ışığı rehberiniz olsun

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk milleti için değil bütün mazlum milletlere örnek olmuş, onların ışığı, yol göstericisi olmuş 19’uncu asrın lideridir. Dünyada hiçbir lider yoktur ki ölümünün üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen saygıyla anılsın. Dünyada hiçbir lider yoktur ki kurduğu cumhuriyetin ışığı 100 yıl sonra da o milletin vicdanında yer bulsun, ışık olsun, yol göstericisi olsun. Atatürk’ü haksız eleştirenler, kin ve nefret duygularıyla yaklaşanlar olmuştur ama milletimizin ve insanlığın vicdanında Atatürk yerini almış, o yaktığı ışık sönmemiş bundan böyle de sönmeyecek, söndürtmeyeceğiz. Bizim başka reçetelere, tutkallara ihtiyacımız yok. Tutkalımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz ve değerleridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığı rehberiniz olsun” dedi.

EMİR: CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Yaşar’ın konuşmasından sonra kısa bir konuşma yapan Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir,” Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, yüce Türk Milleti’nin canı, kanı  ve emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizin, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması, hepimizin tek vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.   95. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşı destanının sonucudur. Ülkemizin en büyük kazanımı olan Cumhuriyetimizin devrimci ruhu, birçok ülkeye de ilham kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerden hareketle, 95. yaşını kutladığımız Cumhuriyetin kurucusu  Ebedi Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Çorum HDF Genel Başkanı Av. Cemal Emir, Çorum HDF Genel Başkan Yrd. Sedat Ilıman, Çorum HDF Yönetim Kurulu üyeleri Hatice Yıldız, Emine Yıldız, konuk sanatçı Fuat inan ile birlikte Cumhuriyet pastası keserken, yüreğinde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi taşıyan vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla 10. Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan haykırarak söyledi.

Gecenin sonunda, Başkan Yaşar dernek adına konuk sanatçıya plaketle teşekkür etti.

 

 

 

 

ANKARA - 16:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.