20° Açık

Çorlu Tren Faciası’nda ikinci bilirkişi skandalı

Çorlu’da 25 kişinin öldüğü 318 kişinin yaralandığı tren faciasında saklanan ikinci bilirkişi de ortaya çıktı. Pamukova tren faciasını aklayan Bilim Heyeti’nin başkanı Prof.Dr. Sıddık Binboğa Yarman’ın da Çorlu Tren Faciası’na bilirkişi atandığını gazeteci Mustafa Hoş Twitter hesabından açıkladı.   çorlu faciası bilirkişisi prof. mustafa karaşahin’in kim olduğunu ortaya çıkarmıştım. bir başka isme daha ulaştım. o […]
GÜNDEM - 3 Ekim 2018 15:39 A A

Çorlu’da 25 kişinin öldüğü 318 kişinin yaralandığı tren faciasında saklanan ikinci bilirkişi de ortaya çıktı. Pamukova tren faciasını aklayan Bilim Heyeti’nin başkanı Prof.Dr. Sıddık Binboğa Yarman’ın da Çorlu Tren Faciası’na bilirkişi atandığını gazeteci Mustafa Hoş Twitter hesabından açıkladı.

 

Mustafa Hoş, Prof. Sıddık Yarman’ın kurucusu olduğu ve aynı zamanda grup yönetim kurulu başlanı olduğu Savronik şirketinin TCDD’den ihaleler aldığını da yazdı. Bu ihaleler arasında Çorlu Tren Faciası’nın yaşandığı Trakya Demiryolu Hattı da var.

Mustafa Hoş Çorlu tren faciasını aşırı yağışlara bağlayan diğer bilirkişi Prof.Dr. Mustafa Karaşahin’in de aynı hattın yapımında danışmanlık yaptığını belgeleriyle ortaya çıkarmıştı.

(ABC Gazetesi)
GÜNDEM - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.