Parçalı az bulutlu

 CHP’li Gürer: Çiftçi ne yapacağını bilemez hale getirildi

TMO’nun alım yapmadığı için tüccarın insafına bırakılan üreticiler, CHP Milletvekili Gürer’e dert yandı…   CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, buğday hasadının başladığı kasaba ve köyleri ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını dinledi. Gürer’e dert yanan buğday üreticileri, artan maliyetler ve TMO’nun alım yapmaması nedeniyle, ürünü tüccara maliyetinin altında fiyatlarla satmak zorunda kaldıklarını anlattılar.   Girdi maliyetlerindeki […]
GÜNDEM - 2 Ağustos 2018 13:09 A A

TMO’nun alım yapmadığı için tüccarın insafına bırakılan üreticiler, CHP Milletvekili Gürer’e dert yandı…

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, buğday hasadının başladığı kasaba ve köyleri ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını dinledi. Gürer’e dert yanan buğday üreticileri, artan maliyetler ve TMO’nun alım yapmaması nedeniyle, ürünü tüccara maliyetinin altında fiyatlarla satmak zorunda kaldıklarını anlattılar.

 

Girdi maliyetlerindeki artışın yanında Dahilinde İşleme Rejimi uygulamasının üreticinin belini büktüğünü söyleyen Milletvekili Ömer Fethi Gürer buğday alım fiyatının ton başına 1050 lira olarak açıklanmasına rağmen TMO’nun ürün alımı yapmıyor olmasının  üreticiyi tüccarın insafına bıraktığını vurguladı. Tüccarın alımlara girdikten bir süre sonra fiyat düşürmesi ile çiftçinin mağduriyet yaşadığını söyledi. Gürer, sorunun planlı bir şekilde ele alıp bir yıl önceden üreticin ürün maliyeti ve ürün satışının planlanarak mağduriyet oluşmaması için  çözüm üretilmesi içinde yeni Tarım Bakanını da göreve davet etti.

 

GÜNDEM - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.