Çavuşoğlu’ndan Afrin sorusuna tepki: İlk kez mi duyuyorsunuz?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin merkezine Suriye yönetimine bağlı güçlerin girmediğini açıkladı. Çavuşoğlu, “Afrin’in merkezine girilecek mi?” sorusuna ise tepki gösterdi: Bunu ilk kez mi duyuyorsunuz! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye yönetimine bağlı güçlerin Afrin’e girdikleri yönünde bir bilgi olmadığını söyledi. 24 TV yayınında açıklamalar yaparaki, “YPG’ye destek için gelirlerse bizi durduramazlar” diyen Çavuşoğlu, “YPG […]
GÜNDEM - 20 Şubat 2018 14:14 A A

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin merkezine Suriye yönetimine bağlı güçlerin girmediğini açıkladı. Çavuşoğlu, “Afrin’in merkezine girilecek mi?” sorusuna ise tepki gösterdi: Bunu ilk kez mi duyuyorsunuz!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye yönetimine bağlı güçlerin Afrin’e girdikleri yönünde bir bilgi olmadığını söyledi. 24 TV yayınında açıklamalar yaparaki, “YPG’ye destek için gelirlerse bizi durduramazlar” diyen Çavuşoğlu, “YPG sürekli çağırıyor ancak ayrıntılarını bizim bilmediğimiz bir pazarlık sürüyor” dedi.

Çavuşoğlu, Rusya’nın, Afrin operasyonunun ‘ABD’nin bölgede yaptıkları yüzünden olduğunu’ bildiğini, İran’ın ise “Oraları rejime ait topraklar ancak YPG’nin de olmaması lazım” dediğini belirtti. Dışişleri Bakanı, “Biz de onlara neden orada bulunduğumuzu anlattık” derken Afrin’e girecek güçlerin gireceği iddiasını ise, “İstihbaratımıza sormak lazım, öyle bir bilgimiz yok. Ancak bizim için Şii milis bu milis o milis fark etmez. Kim olursa olsun YPG’nin yanında durduğu sürece bizi durduramaz. Buradan YPG temizlenene kadar durmayız” dedi.

Kanalın Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel’in, “Afrin’in merkezine girilecek mi?” sorusuna ise Çavuşoğlu şaşırarak, “Bunu ilk kez mi duyuyorsunuz. En çok teröristin olduğu yer orası” diye yanıtladı.

(DUVAR)

GÜNDEM - 14:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.