Çavuşoğlu Rusya’da…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile basın toplantısı düzenliyor. Çavuşoğlu, 19 Mart’ta ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile planlanan görüşmenin ertelenebileceğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, dün ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmıştı. Çavuşoğlu, Tillerson’un görevden alınmasına ilişkin, 19 Mart’ta ABD ile görüşmenin ertelenebileceğini söyledi. Hürriyet’te yer alan […]
GÜNDEM - 14 Mart 2018 14:00 A A

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile basın toplantısı düzenliyor. Çavuşoğlu, 19 Mart’ta ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile planlanan görüşmenin ertelenebileceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, dün ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınmıştı.

Çavuşoğlu, Tillerson’un görevden alınmasına ilişkin, 19 Mart’ta ABD ile görüşmenin ertelenebileceğini söyledi.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Çavuşoğlu,  “Rusya ile yeni işbirliği imkanlarını değerlendiriyoruz, Nisan ayında yapılacak zirvede bazı anlaşmalar imzalayarak ilişkilerimizi daha fazla güçlendirmek istiyoruz. Rusya ile güvenlik işbirliğini güçlendirmeliyiz, Suriye konusunda son 1.5 yıldır atılan ortak adımların sonucunu alıyoruz. Suriye’de sahada durum eskisine göre çok daha iyi, son dönemde Guta’da bazı girişimler oldu, sivil ölümlerinin önüne geçmemiz lazım.” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise “ABD’nin Suriye’de üs kurma niyetini biliyorum. Ülkenin parçalanmasına yol açmak için çeşitli yöntemlere başvuruyorlar”

Ayrıntılar geliyor…

GÜNDEM - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.