Bir zam da benzin fiyatlarına! 6 lirayı geçti

Döviz kurlarındaki tırmanış ve petrol fiyatlarındaki artışa bağlı olarak, benzinin litresine bu gece yarısı 16 kuruş zam geliyor. Böylelikle benzin fiyatları ilk kez 6 lirayı gelmiş olacak. Motorinin litresine de dün ve Çarşamba günü, iki günde toplam 30 kuruş zam yapılmıştı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “14 Nisan Cumartesi günüden geçerli olmak üzere Benzin […]
EKONOMİ - 13 Nisan 2018 17:25 A A

Döviz kurlarındaki tırmanış ve petrol fiyatlarındaki artışa bağlı olarak, benzinin litresine bu gece yarısı 16 kuruş zam geliyor. Böylelikle benzin fiyatları ilk kez 6 lirayı gelmiş olacak. Motorinin litresine de dün ve Çarşamba günü, iki günde toplam 30 kuruş zam yapılmıştı.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamada, “14 Nisan Cumartesi günüden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 16 kuruş fiyat artışı beklenmektedir” denildi.

Petrol fiyatları da ABD ve Rusya’nın arasındaki Suriye gerginliğinin Trump’ın açıklamalarıyla sakinleşmesiyle düştü. Brent ham petrolünün varil fiyatı günlük yüzde 0.21 düşüşle 71.87 dolara, ABD hafif petrolünün fiyatı da günlük yüzde 0.21 düşüşle 66.93 dolara döndü.

(CNN TÜRK)

EKONOMİ - 17:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.