Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Biber gazından bir şey olmaz ya” diyen vali yardımcısına soruşturma

Aydın Valiliği, Kızılcaköy’de köylülere ‘Biber gazından bir şey olmaz ya’ diyen Vali Yardımcısı Arat’ın sözlerine soruşturma başlattı. Aydın Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada; “05.12.2018 tarihinde ilimiz merkeze bağlı Kızılcaköy hudutları içinde Jetermal Elektrik Santral inşa eden özel sektöre ati bir işletme ile bahse konu köyde ikamet eden vatandaşlarımız arasından süregelen gerilimde tarafların zarar […]
GÜNDEM - 8 Aralık 2018 18:45 A A

Aydın Valiliği, Kızılcaköy’de köylülere ‘Biber gazından bir şey olmaz ya’ diyen Vali Yardımcısı Arat’ın sözlerine soruşturma başlattı.

Aydın Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama geldi.

Valilikten yapılan açıklamada; “05.12.2018 tarihinde ilimiz merkeze bağlı Kızılcaköy hudutları içinde Jetermal Elektrik Santral inşa eden özel sektöre ati bir işletme ile bahse konu köyde ikamet eden vatandaşlarımız arasından süregelen gerilimde tarafların zarar görmeden hukuk çerçevesinde kalmalarını sağlamak için güvenlik güçlerimiz görevlendirilmiş, ancak maksadı bu olayı kendi art niyetleri doğrultusunda kullanmak olan ilimiz dışından glen bazı kişi ve çevrelerin gerilimi tırmandırması üzerine Vali Yardımcısı Mustafa Hulisi Arat taraflarla görüşmek ve başka bir taşkınlığa meydan vermemek için görevlendirilmiştir.

Taraflarla 4 saati aşan görüşmeler neticesinde ilgili işletme yasal izinleri alıncaya kadar faaliyette bulunmama taahhüdünde bulunmuş bunun üzerine vatandaşlarımız eylemlerini sonlandırmış güvenlik güçlerimiz de normal görevlerine dönmüşlerdir.

Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur.

Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup;

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur”denildi.

İşye yayımlanan o basın açıklaması:

 

GÜNDEM - 18:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.